iPhone 5 Apple’ın Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’in Appel’ın olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz ama haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Apple, iPhone5.com adındaki domain adı konusundaki tartışmayı kazandı ve alan adını ele geçirmeyi başardı. iPhone5.com, öncesinde iPhone ile ilgili konuların tartışıldığı bir mesaj panosuydu ve Apple ile bir ortaklığı bulunmuyordu. Apple, iPhone5.com alan adını kaptırmasının ardından Dünya Fikirsel Mülkler Organizasyonu’na (WIPO) başvurmuştu.

Bu tür durumlarda “ilk gelen ilk alır” mantığının işlemediği ve Apple’ın daha önceki WIPO başvurularında iPhone4s.com ve iPhonesex4s.com gibi adresleri geri almayı başardığı biliniyor. WIPO’daki dava, şu an “sonlandı” olarak listeleniyor ve iPhone5.com sitesi açıldığında boş bir sayfa gösteriyor.

Peki Apple’ın iPhone5.com alan adı için uğraş vermesi, bir sonraki iPhone’un “iPhone 5″ adını alacağı anlamına geliyor olabilir mi? Bunun kesin bir cevabı yok. Örneğin yeni iPad’in “iPad 3″ olmasını beklerken sadece “iPad” olarak adlandırıldığını biliyoruz. Ancak önümüzdeki ay düzenlenecek Apple etkinliği WWDC’de yeni bir iPhone ile tanışabilir, merak ettiğimiz soruların cevaplarını burada alabiliriz.

veteknoloji.comBu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber - Yorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status