İşte Samsungun Şahaseri Galaxy S3

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Samsung’un yeni şaheseri! Samsung Galaxy S3 Türkiye’nin en kapsamlı testinde!

Akıllı telefon pazarında yeni bir standart var artık! Parlak ve keskin görüntüler, dört çekirdekli işlemci, çok kaliteli bir kamera ve mantıklı sayılabilecek kadar uzun pil ömrü. İşte test merkezimizi ziyaret eden Samsung Galaxy S3 bize bunları vaat ediyordu. Biz de bu yeni oyuncuyu mercek altına aldık ve vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdiğini, ne kadarının başka bir bahara kaldığını test ettik.

Samsung Galaxy S3 ile gelen yeniliklerden ilki gövde malzemesi olarak polykarbonat kullanılmış olması. Evet, bu malzeme gerçekten kolay kolay çizilmiyor ve çok dayanıklı, ama yine insana plastik hissi veriyor. Metal parçalara sahip olan (ve bu yüzden de epey ağır olan) iPhone 4S veya HTC One S’den bu açıdan hemen ayrılıyor. Buna ek olarak Samsung bu üründe de geleneğini bozmamış ve ön panelin hemen hemen tamamını ekrana ayırmış. Bu sayede cebinizde akıllı telefon kategorisi için “dev gibi” diyebileceğimiz bir ekran taşıyorsunuz. Büyük ekranın en büyük artısı ekrana daha çok şey sığdırabilmek ve daha iyi bir görüntü kalitesi elde etmek. En büyük eksisi ise bundan böyle telefonunuzu tek parmak ile kullanmaya elveda diyecek olmanız. Elbette “dev gibi” elleriniz yoksa…

İnce polykarbonattan yapılmış olan arka kapağı tırnak ile kanırtıp açtıktan sonra hemen şaşırıyorsunuz, çünkü Samsung Galaxy S3 mikroSIM kullanıyor. Yani, eğer eski telefonunuzda klasik bir SIM kart varsa, bu telefona takıp hemen kullanmaya başlamayı hayal etmeyin. Ya köşe başındaki telefoncuya gidip kestirmek ya da operatörünüze gidip yeni bir SIM kart almak gerekli. Samsung Galaxy S3’ün mikroSD yuvası 64 GB’a kadar olan kartları okuyabiliyor. Depolama alanına bulutta 50 GB eklemek mümkün. Samsung 50 GB dropbox alanını iki yıl boyunca ücretsiz olarak veriyor.

Performans

Samsung Galaxy S3 test merkezimizde HTC X One’dan sonra ağırladığımız ikinci dört çekirdekli işlemci kullanan akıllı telefon. Samsung’un Exynos-4412 işlemcisinin rakiplerinden daha yüksek performans gösterdiğini gördük. İşletim sistemi işlemci gücünü otomatik olarak ayarlıyor, yüksek performans isteyen uygulamalara tüm çekirdekleri verirken daha basit uygulamalarda tek ya da çift çekirdek çalıştırarak güç tasarrufu yapıyor. Birkaç istisna dışında bu sistemin Samsung Galaxy S3 üzerinde mükemmele yakın çalıştığını gördük. Uygulamalar ve oyunlar arasında geçiş, videodan videoya atlamak sıfır sorun çıkartıyor. Uygulamalar tabiri caiz ise “şak” diye açılıyor. Hissettiğimiz tek duraklamayı uygulamaların ortasında Home tuşuna basıp ana ekrana dönerken yaşadık. Ama benchmark testlerimiz Samsung Galaxy S3’ün işlemci performansını kusursuz olarak nitelendirdi.

Samsung Galaxy S3 özellikle internet uygulamaları, özel olarak da internette sörf yaparken kullanıcı çok mutlu edecek. Hem kablosuz ağ performansı hem de 3G performansı çok başarılı. Android 4 ile beraber gelen web tarayıcısında bulunan çift dokunuş ile zoom yapmada yaşanan problem maalesef Samsung Galaxy S3 modelinde de devam ediyor.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber - Yorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status