Ağlayan Bebeği Susturma Yolları

Bebeklerin ağlaması gayet doğal olan bir durumdur. Bebekler ağlarken onları döverek, yada bağırarak değil bir kaç ufak yöntemle susturabilirsiniz. Bebeğin ağlaması ile ilgili en önemli nokta, ona hemen ve telaşlanmadan yanıt vermektir. Bebeğinizi kendi halinde ağlamaya bırakırsanız daha da hırçınlaşır ve ağlaması yoğunlaşır. Ağlayan bebeğinizi yatıştırmanın yolları.

Açlığını Giderin

İlk aylarda ağlamanın başlıca nedeni açlıktır. Bu nedenle bebeğiniz ağladığı zaman onu meme ya da biberonla beslemeniz (gece gündüz durmadan beslemeniz gerekse bile) onu yatıştıracaktır.

Kucağa Almak

Özellikle ilk aylarda yalnız kucağınıza almak bile onu yatıştırabilir. Gerek duyduğu sevgi dolu bir dokunuş olabilir. Başını omzunuza yaslayarak ya da yüzü yere bakacak şekilde kucağınıza aldığınızda sakinleşiyorsa ağlama nedeni gaz da olabilir.

Kucağ Sallamak

Ritmik hareketler bebeği yatıştırır. Yakın çevrede çıkacağınız kısa bir gezintinin sarsıntıları da bebeğin sakinleşmesine yardımcı olabilir.

Bir Şal ya da Battaniyeye Sarın

Onun kendini güvende hissetmesini sağlayın (tabii sıcak havalarda değil).

Karnını veya Sırtını Sıvazlayıp Hafif Hafif Vurmak

Böylece gazı varsa onu çıkarmasına yardımcı olursunuz.

Emzik Verin

Hemen hemen bütün bebekler emmeye başlayınca ağlamayı bırakırlar.

Dikkat Dağıtın

Bakacağı ilginç bir şey bazen bebeğinize neden ağladığını unutturabilir. Parlak ve renkli şeyler bebeklerin ilgisini özellikle çeker.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Çocuk / Kadın - 13 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status