Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur?

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur? Ağlayan Bebeği Susturmak.

Ağlayan bebeği susturmak, sakinleştirmek için bazı püf noktalar vardır. Bu kolay yöntemler ile çok kısa sürede çocuğunu sakinleştirebilirsiniz.

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur?

Evet sevgili anneler ABD li çocuk doktoru Harvey Karp 5 dakika olmadan bebeğinizi sakinleştirecek 5 tüyo veriyor.

Kundak Yapın: Ancak eskiden annelerimizin yaptığı gibi, kollarını bacaklarını sıkı sıkı saracak şekilde değil. Bebeğinizi önce büyükçe ve tülbende benzeyen yumuşak dokulu, bebeği sıkıntıya sokmayacak bir kundağa sarın. Kolları vücudunun iki yanında sabitlenmeli. Ancak ayaklar gevşek sarılacak. 5 aylık olana kadar bu şekilde uyutun. Ayrıca mutlaka uyuduğu odada ‘beyaz gürültü’ dediğimiz ses olsun.

Bebeğinizi Hafifçe Sallayın: Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe, çok sarsmadan sallayın. Bu eylem ona anne karnındaki hareketli ortamı hatırlatır.

Bebeğin Emmesini Sağlayın: Emzik kullanın.

Bebeğinizi Yan Çevirin: Bebeğinizi kucağınızda sağa doğru yatırarak yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun.

Şşşşşşt’ Demek: Kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşt’ deyin. Bu ses, ona anne karnındaki gürültülü ortamını hatırlatır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status