Akan Musluğu Onarmak İçin Tavsiyeler

Musluğum su akıtıyor ne yapabilirim? Kolayca akan musluğu onarın.

Evde en çok sinir olduğumuz şeylerden birisi de musluğun akmasıdır. Bir tamirci çağırmak yerine kendiniz, onarmak ister misiniz? Size yardımcı olacak bazı bilgiler paylaşmak istedik.

Banyo çeşmesinin sürekli damlamasının çeşitli sebepleri vardır. En yaygın nedenlerden biri, tezgâh üzerinden akan suyun bataryanın tezgaha olan bağlantı yerinden aşağı sızmasıdır. Bir diğeri de bataryanın ucundaki lastiğin eskimesi ve su sızdırmasıdır. Her iki sorunun da çözümü aslında çok basittir.

akan muslugu onarma

6 adımda akan musluğu onarın;

1. Bataryayı contası ile dikkatlice yerine oturtup beraberinde gelen somunları alttan anahtarla sıkın. Gövde veya vidaların yalama olmamasına dikkat edin.

2. Lavabonun tezgâhla bağlantı yaptığı yere su dökün ve lavabonun altından sızıntı var mı diye kontrol edin.

3. Eğer su sızdırıyorsa tezgâh üzerindeki eski contayı genel amaçlı bir bıçakla kazıyıp çıkarın.

4. Temiz ve kuru bir bezle yüzeyleri temizleyin ve kurulayın.

5. Nalburdan aldığınız derz dolguyu su ile hafifçe karıştırın ve temizlenmiş bölgenin etrafına, yani lavabonun altı ve tezgâhın üzerindeki kısımların etrafını güzelce derz dolgu ile doldurun. Hatta tezgâh veya lavabodaki kırık ve çatlakları da doldurarak onarabilirsiniz.

6. Bir sünger yardımıyla çimento kıvamındaki dolguyu iyice düzeltin ve aralara su sızmayacak şekilde doldurun ve 24 saat kurumaya bırakın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Ev / Kadın - 334 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status