Akneli Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Akneli ciltler için makyaj önerileri.

Akneli bir cilde sahipseniz ve nasıl makyaj yapacağınızı düşünüyorsanız size yardımcı olacak bazı öneriler paylaşıyoruz.

Makyaj genellikle ciltteki kusurları gizlemek için tercih edilse de söz konusu sorunlu bir cilt olduğunda her zamankinden daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

Özellikle akne problemi yaşayanların makyaj yaparken doğru teknikleri ve malzemeleri kullanmaları gerekiyor.

İşte ipuçları:

Yağsız güzellik ve kozmetik ürünleri kullanın

Yağ, akne tedavisinden önemli bir faktördür. Yağlı bir cilde sahipseniz ve yine yağlı ürünler kullanırsanız kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dikkat ederseniz çoğu makyaj ürünü ağırlıklı olarak yağ bazlıdır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı olanlarını tercih etmelisiniz.

akneli cilt icin mkayaj

Mineral bazlı kozmetik ürünleri tercih edin

Mineral bazlı kozmetik ürünleri fiyat olarak diğerlerine göre biraz pahalı olsa da aşırı yağı emerek kurutma özelliğine sahiptir. Bu tip kozmetik ürünler ciltteki kızarıklıkları gizler ve cildi tahriş etmez.

Aşırı makyajdan kaçının

Akne eğilimli ciltler için en önemlisi cildi mümkün olduğunca doğal ve temiz tutmaktır. Ağır ve aşırı makyajla gizlemeye çalışmak ileride daha kötü sonuçlara neden olacaktır.

Cilt tonunuza uygun makyaj ürünü kullanın

Lekeleri ve izleri gizleyerek, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt tonunuza uygun olan makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 82 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status