Bel ve Göbek Yağlarını Eritme Egzersizleri – Resimli Anlatım

Kadınların kilo aldıkları özellikle bel bölgesinden belli olur. Bunun nedeni kadınlarda bel inceliğinin anatomik yapıdan kaynaklanması ve en ufak bir kilo alımında kendisini belli etmesidir. Bu noktada erkekler kadınlara nazaran daha şanslılar. Çünkü erkeklerde düz bel ancak aşırı kilo alımı neticesinde ortaya çıkıyor. Kadınlar ise 3-5 kilo almaları neticesinde bel yağlanması sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bel yağlarını eritebilmek için önümüzde iki alternatif ortaya çıkıyor. Ya bölgesel zayıflama teknikleri ile bel bölgesi, karın ve göbek yağları ile birlikte eritilecek, ya da bel inceltme egzersizleri ve bel yağlarını yakan zayıflama hareketleri ile bel incelmesini doğal yöntemlerle gerçekleştireceğiz. Burada hatırlatmamız gereken bir nokta var. Hiç bir bitkisel zayıflama veya diyet yöntemi tek başına bel bölgesini zayıflatmaz.

 Karın ve Bel Yağlarını Eritme:

Aynaya baktınğınızda kendinizi zayıf görüyorsanız fakat hala bir göbeğe sahipseniz göbek bölgenizin yağlandığı gerçeğiyle karşılaşmışsınız demektir. Size dümdüz bir karına sahip olmanız için bizden birkaç ipucu.

Göbek bölgesinin yağlanması,kalça ,basen yağlanmasından daha çok rahatsızlık verdiği kesin.Bölgesel yağlanma olarak adlandırılan bu tür yağlanmalar zayıf kadınlarda bile görülebiliyor.Görsel açıdan olduğu kadar sağlık açısından da riskli olan yan bel ve göbek yağlanmasının sebebi,hareketsizlik,şekerli yiyeceklerin fazla tüketilmesi ve insülin dengesizliği.

Diğer taraftan herhangi bir sağlık problemi olmayan fakat yüksek karbonhidrat alan kişilerde vücut yağlarının özellikle bel ve göbek bölgelerinde biriktiği belirtiliyor.

Uzmanlar bel ve karın yağlarını eritme için öncelikle tekli doymamış yağ asidi içeren besinler tüketilmesi gerektiğini öneriyor.Doymamış yağ asitleri;avokado,fındık,zeytinyağı,badem yağı,kanola yağı,fıstık ve cevizde bol miktarda bulunuyor.Vücut kaslarını korumak ve sıkılaştırmak için yapılan çeşitli egzersizlerdebel ve  karın yağlarınızdan kurtulmanıza büyük ölçüde yarar sağlayacaktır.

Yüksek karbonhidrat yerine daha düzenli dağılmış öğünleri tercih etmek ve beyaz ürünler yerine esmer tahıl ürünlerini tüketmek de size ince bir bele,  sıkı,diri ve düz bir karın sahibi olmanızda yardımcı olacaktır.

Bel Zayıflatma Hareketleri:

Dağa tırmanma hareketi nereleri çalıştırır bel omuzlar, kollar, karın ve kalça:
1- Öncelikle kendine bir yükselti hazırla. Bu alçak bir yatak ya da divan olabilir. İki elin bu yükseltinin üzerinde, ayak parmaklarının ucunda durarak baştan ayağa düz bir çizgi oluşturur gibi vücudunu gerginleştir.

2- Vücudunun duruşunu bozmadan sağ bacağını dizden kırarak karnına doğru çek. Sonra pozisyon a’ya dön. Ardından sol bacağınla aynı hareketi tekrarla. 1 dakika içinde bu hareketi birçok kez yapmaya çalış.

Bel Yağlarını Eritmek İçin Egzersizler

Yüksek yan yatış nereleri çalıştırır:Bel, Kollar karın, kalça
1- Sol kolunun dirsekten eline kadar olan bölümü ve sol bacağının üzerinde bedenin yine baştan ayağa düz bir çizgi oluşturacak biçimde dur. Karnın gergin olacak şekilde 30 saniye aynı pozisyonda kal. Sonrasında yön değiştir ve 30 saniye de o yönde kal.

Bel Eritme Egzersizleri

Ölü böcek hareketi nereleri çalıştırır: Bel Karın  sırt
1- Kolların ve bacakların tavanı işaret eder şekilde yere uzan.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 44 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status