Beyonce Makyajı Nasıl Yapılır? Beyonce’nin Makyaj Sırları

2012 yılının en güzel kadını seçilen Beyonce yaptığı makyajı ile de hem dikkat çekip hem de beğeni topluyor.Peki Beyonce  makyajını bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu biliyormusunuz.

İşte Beyonce makyajı

Beyonce yaptığı makyajı ile abartıdan kaçmaktadır. Makyajında ilk fark edilen pürüzsüz ve parlak bir cilt.Beyonce makyajında bu nedenle kullanılan fondöten ve pudra çok önemli olacaktır. Beyonce cildinden 1-2 ton açık fondöten tercih ediyor. Siz de cilt renginize göre uygun bir fondöten tercih edebilirsiniz. Pudrayı ise fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın.

Göz makyajınız hemen dağılıyormu.Göz makyajınızdan önce koruyucu yapablirsiniz. Gri tonlarda bir göz makyajı uygulamak için koyu tonu fırçaya alıp kirpik diplerinden dışarı doğru harmanlayın ve yine fırça yardımıyla dağıtın. Göz kapağınıza daha açık gri tonu uygulayıp yine fırça yardımıyla dağıtın. Kirpik çizginizi ince bir eyeliner ile belirginleştirin. Göz pınarını ışıltılı kalemle aydınlatın. Tekli takma kirpiler daha doğal bir görüntü verdiğinden göz makyajınızda tamamlayıcı olarak tercih edebilirsiniz. İki kat rimel sürerek göz makyajınızda Beyonce tarzı buğulu bakışlara kavuşmuş olacaksınız.

Kaşlarınızı kaş kalemi ile belirginleştirin ve yanaklarınıza şeftali tonlarında allık uygulayın. Dudaklarda ise nude tonları tercih edin. Dudak parlatıcısı ile dudaklarınızı ön plana çıkarın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status