Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Kullanılmalıdır?

Cilt bakımı güzel görünmek isteyen her kadının en çok önem verdiği durumlardan bir tanesidir. Ancak yapılan makyaj hataları bazen istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için cilt bakımınızda kullandığınız ürünleri bilinçli ve sıraya bırakarak yaparsanızsa daha güzel sonuçlar elde edersiniz.

İzlemeniz gereken sıra:

Cilt bakımında ilk olarak yapılması gereken cildi temizlemektir. Cildi kir, yağ ve makyajdan arındırmak için öncelikle iyice temizlemelisiniz. Cildi fazla hırpalamadan, narince temizlemeye özen göstermelisiniz.

Akne tedavisi ya da başka her hangi bir cilt sorununa karşı tıbbi bir krem kullanıyorsanız, uygulama sırasında ilk bu ürünler yer almalıdır. Anti-aging kremleri dâhil tüm tedavi içerikli kremlerin cilde iyice işlemesi için temiz cildin üzerine direkt olarak sürülmesi gerekmektedir.

Cilt bakım ürünleri uygulama sırasına göre dizilirken, serumu nemlendiriciden önce tutmak gerekir. Çünkü serum diğer bakım ürünlerinden daha güçlü olduğu için derinlemesine bir etki sağlaması açısından diğerlerinden önce sürülmesi gerekmektedir. Serumun nemlendiriciden önce sürülmesinin bir başka nedeniyse, bazı serumların cilde kuruluk hissi vermesidir. Bu nedenle serumun üzerine nemlendirici uygulamak, cildi daha iyi hissettirir.

Nemlendiriciler, cildi nemli tutarak daha canlı ve güçlü olmasını sağlar. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak cildin genç görünmesine de yardımcı olur.

Bu rutini özellikle gece uyguluyorsanız; o zaman sıradaki bakım ürünü göz kremleri olmalıdır. Bakım kremini cildin en hassas bölgesi olan göz çevresine yüzük parmağınızla nazikçe uygulamaya özen göstermelisiniz.

Akılda tutulması gereken diğer bilgiyse, bakım ürünlerinin hafiften ağıra doğru kullanılmasıdır. Yani öncelikle su bazlı ürünleri, ardından yağ bazlı ürünleri kullanmak daha doğru olacaktır. Eğer tersi uygulanırsa, büyük bir ihtimalle hafif olan ürünler etkisini göstermeyecektir.

Cilde uygulanan bakım ürünlerinin etki göstermesi için, bir diğerini sürmeden önce yeteri kadar beklenilmesi gerekmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 154 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status