Kırışık Oluşmasını Engellemenin Yolları: Balık Yemek

Kırışık Oluşmasını Engellemenin Yolları: Balık Yemek.

kırışıklık

Balık yiyerek kırışık oluşmasını engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kırışık oluşmasının engellemenin yollarından birisi de balık yemek.

Balık Yiyerek Kırışıklıkların Oluşmasını Engelleyin

Uzmanlar cildin yaşlanmasının temel ilacının hücre yenilenmesi olduğunu buldular.Hücre yenileyici en iyi madde ise protein.Protein sindirilirken,amino asitlere parçalanarak hücrelerin kendilerini yenilemelerinde kullanılır.Yeterince protein almayan vücut erken yaşlanır.

Genç kalmayı sağlayan besinler arasında başta balık gelir.Her tür balık kolayca sindirilen protein kaynağıdır.Balığı diğer proteinlerden ayıran yağ türü ve yağ asidi miktarıdır.Deniz ürünleri besin açısından yoğundur.Önemli miktarda vitamin ve mineral içerirler.Deniz ürünleri aynı zamanda B vitamini kaynağıdır.Çoğu deniz ürününde kolesterol seviyesi düşüktür.Balıkta çok az miktarda yağ bulunur.Bu yağlarda vücuda yararı olan iyi yağlardır.Yemeklerinizde kırmızı et yerine balığa yer verirseniz,doymuş yağ alımınızı önemli ölçüde azaltmış olursunuz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status