Tırnak Yapısına Göre Oje Seçimi İçin Tüyolar

Tırnak Yapısına Göre Oje Seçimi İçin Tüyolar

Son trendlere göre oje sürmek güzel ama uygun oje seçimi son çıkan trendler den daha önemli.

En önemlisi ise tırnak yapısına göre oje seçimi. Evet hanımlar son moda diye hemen oje sürmeyin. Tırnağınızın yapısı, hangi ojeye uygun ise onu sürmek daha önemlidir.

Günümüzdeyse güzel ellere sahip olmak çok kolay. Güzellik merkezlerine gitmenin yanı sıra kendi el bakımınızı evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Tırnak Yapısına Göre Oje Seçimi İçin Tüyolar

Manikür ile bakım yapılan elleri tamamlama işlemi ise ojelere düşüyor. Renk renk çeşit çeşit ojeler elleri güzel göstermekle beraber kadınlara modayı takip etiklerini gösterme imkânı sunuyor. Her sene değişen tırnak modasında bu seneye damgasını vuran renkler ise nil yeşili ve bebe pembesi gibi pastel tonlar oluyor. Son birkaç senedir trend haline gelen siyah ojeler bu sene de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bir de modası hiç geçmeyen kırmızı tonları ve asaleti yansıtan french modeli var.

tirnak yapisina gore oje secimi

Oje renkleri çok ancak her renk oje her tırnak modeline yakışmaz. Sadece moda diye, tırnak yapınıza uymayan bir oje tercih ederseniz elleriniz olduğundan daha kötü görünebilir.

Kırmızı, bordo ve siyah gibi renkleri kullanacaksanız tırnak kesiminiz kare ve kısa olmalı aksi halde basit bir görünüm ortaya çıkabilir. Renkli tonları tercih edecekseniz de yine çok uzun ve sivri tırnaklardan kaçınmalısınız.

Eğer tırnaklarınızda french modelini uygulayacaksanız tırnağınızın uzunluğu ne olursa olsun koyu beyaz çizgiyi ince tutmaya çalışın, çizgi kalın olursa tırnaklarınız doğallıktan uzaklaşır.

Son olarak sedefli ya da parıltılı ojeler sürmeyi seviyorsanız tırnaklarınızı orta boyda tutun ve uçlarını hafif yuvarlak kesin ancak keserken tırnak şeklinizin üçgen olmamasına dikkat edin.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status