Cilt için Doğal Bakım Ürünleri ve Hazırlanışı

Cilt Bakım Sırları: Güzel görünmek her kadının hakkı ve güzel ve bakımlı bir şekilde olmak içinde kadınlar sürekli farklı arayışlar içerisindedirler. Bizde sizler için cildinize dost olan, zarar vermeyecek olan ve tamamen doğal bir şekilde evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal bakım ürünlerini sizlerle paylaşacağız. İster göz altı, ister saç bakımı isterseniz de cilt bakımınız için evde hazırlanıp uygulanabilecek karışımların listesi…

Evde hazırlanabilecek doğal bakım ürünleri ve hazırlanışı;

Argan Yağı

Özellikle saç için çok fazla tercih edilen argan yağı, cilt için de oldukça faydalıdır. Cildi, yıpratıcı ve yaşlandırıcı serbest radikallere karşı korur. Cildin savunmasını sağlayan önemli bir kalkandır. Cildin güçlenmesini sağlayan çok önemli yağ asitlerini içinde barındırır.

Şeker

Cilt için muhteşem bir peeling ürünüdür. Ciltteki ölü derilerin ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Bunun için yapmanız gerekense; bir adet kesme şekeri, iki yemek kaşığı gliserin ya da cildinize uygun bir başka bitki yağıyla karıştırmalısınız. İsterseniz aloe vera yağı kullanabilirsiniz. Ardından, hazırladığınız karışımı dairesel hareketlerle cildinize sürmelisiniz. 5 dakika cildinizde bekletip, sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Gül ve Papatya Yağı

Gül yağı ve papatya yağının, cilt üzerindeki muhteşem etkilerini göz ardı etmek olmaz. Gül yağı; cildi derinlemesine temizler, gözenekleri sıkılaştırır ve harika bir nemlendirme sağlar. Hassas ciltlerde bile kullanılır. Papatya yağıysa; cildin dinlendirir, akneleri yatıştırır, cilt kızarıklığına karşı etkilidir ve gül yağı gibi hassas ciltlerde de kullanılır.

Çay

Göz altlarında oluşan şişkinlikleri geçirmek için, poşet çaydan yardım alabilirsiniz. Bunun iç,n yapmanız gerekense çok basit. Demlenmiş poşet çayı, buzluğa koyup 5 dakika bekletmelisiniz. Bir pamuğa zeytinyağı damlatıp, şişliklere ve göz kapaklarına sürmelisiniz. Ardından poşet çayı buzluktan çıkarıp, gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletmelisiniz.

Karite Yağı

Karite yağının içerisinde, cildin canlanmasına yardımcı olan A ve D vitaminleri vardır. Ayrıca E vitamini sayesinde cildin kendini yenilemesini, F vitaminiyle de elastikiyetini korumasını sağlar.

Keçi Sütlü Sabun

Keçi sütündeki pH seviyesi, ciltte birbirine çok benzer. Bu nedenle keçi sütlü doğal sabunlar, cildi bakteri ve kimyasal maddelere karşı korur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 183 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status