Cilt Kızarıklığı için Maske Tarifleri

Cilt kızarıklığı, yaz kış farketmeden sıcak havalarda yada soğuk havalarda görülmektedir. Hafif kaşıntı şeklinde de görülebilen bu kızarıklıklar, kadınları olumsuz etkiler altına alabilmektedir. Ancak evde hazırlayabileceğiniz bazı maskelerden faydalanarak bu kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Maske Tarifleri

1. Maske Tarifi

4 adet at kestanesi, susam yağı ve 1 çay kaşığı elma sirkesiyle hazırlayacağınız kür, kızarıklıkların giderilmesinde size yardımcı olacaktır.  At kestanelerini soyup rendelemelisiniz ve sonra bir kabın içine almalısınız. Susam yağını, kestanelerin üzerini geçecek miktarda kaba boşaltmalısınız. Bu karışımı yaklaşık 15 gün, güneşli veya sıcak bir odada bekletmelisiniz. Sürenin sonunda karışımı süzüp, içine sirkeyi ilave etmelisiniz. Elde edilen karışımı her akşam, yatmadan önce cildinize sürmelisiniz.

2. Maske Tarifi

8 adet çileği bir kâsede püre hâline gelene dek ezmelisiniz. Ardından temiz cildinize sürüp, 15 dakika bekletmelisiniz. Sürenin sonunda yüzünüzü yıkamalısınız. Cildiniz çok kuru ve hassassa, o zaman pürenin içine 1 çorba kaşığı süt kreması ilave edebilirsiniz.

3. Maske Tarifi

Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle, harika bir maske hazırlayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kudret narı ve 1 yemek kaşığı kantaron yağını karıştırıp, sabah akşam cildinize sürmelisiniz. Böylece hem cilt kızarıklıklarından hem de cilt lekelerinden kurtulmuş olursunuz.

4. Maske Tarifi

Domates, cilt için çok faydalıdır. İçinde bulunan likopen sayesinde, cilde canlılık ve pürüzsüzlük kazandırır. 1 adet rendelenmiş domates, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu ve 1 tatlı kaşığı yulafı karıştırıp, temiz cildinize sürmelisiniz. Cildinizde 10 dakika bekletip, ılık suyla ıslattığınız havluyla nazikçe silebilirsiniz.

5. Maske Tarifi

Papatya, özellikle hassas ciltlere çok iyi gelir. 1 yemek kaşığı kuru papatyayı, 1 su bardağı suyla kaynatıp süzmelisiniz. Ardından orta boy bir elmayı rendeleyip, papatya suyuyla karıştırmalısınız. Bu karışımı temiz cildinize sürüp 10 dakika bekledikten sonra, ılık suyla ıslatılmış bir havluyla yumuşakça silebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 29 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status