Çocuklara Zeka Gelişimi için Ceviz Yedirin!

Yaratılan her meyve vücuttaki bazı organlara benzemektedir. Ceviz de bu meyvelerden bir tanesi ve Beyine benzediğinden en çok da bu organımıza faydası var.

Cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli olarak tüketildiği taktirde zihinsel fonksiyonların işlevselliğini artırıyor, Alzheimer hastalığına ve daha bir çok hastalığa faydası var. Çünkü sağlık açısından oldukça faydalı yağ profili  ve magnezyum içermektedir. Ayrıca çocuklar da kalp atışını düzenleyen Ceviz zeka gelişimi açısından da faydalıdır. Cevizde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önleyerek, erkeklerde meydana gelen prostat kanserini engelliyor. Omega 3 yağ oranı düşük çocuklarda oluşan hiperaktif ve davranış bozuklarını da düzenleyen ceviz, Omega 3 bakımından oldukça zengin bir vitamine sahip. Ceviz, antioksidan özelliği ile sinir sistemine zarar veren Alzheimer gibi çok kuvvetli hastalıkların ilerlemesini de yavaşlatıyor.

Ceviz, kabuklu kuru yemişler içerisinde içerdiği yağ asitleri bakımından E vitamininden kat kat daha üstün bir yapıya sahiptir. Ceviz Omega 3 bakımından zengin olduğu için çocukların zeka gelişimine faydası çoktur. Kalp ve tansiyon hastalarında kan basıncını ayarlar. Kanın pıhtılaşma durumunda ceviz tüketildiği zaman, kan pıhtılaşmasını önler. Ceviz beyin damarlarına da faydalıdır.

Ceviz günde en fazla 3 veya 4 tane yenildiği zaman faydasını gösterir. Çünkü belli bir tüketim miktarını aştığın zaman vücutta ihtiyacı olan yağ oranını alıyor. Çok tüketildiği zaman ters etki gösterir. Çok tüketildiği zaman vücutta kilo alma gibi sorunlar meydana geliyor. Ceviz, sedef ve egzama gibi hastalıklarda da faydalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Çocuk / Kadın - 382 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status