Diş Buğdayı Nasıl Yapılır?

Diş Buğdayı Nasıl Yapılır? Diş Hediği Nasıl Yapılır? Diş Buğdayı Tarifi. Diş Buğdayı yapılışı ile ilgili bilgiler yer alacak.

Çocuğunuzun ilk dişi çıktı ve diş buğdayı pastası mı yapacaksınız? Çok kolay bir şekilde malzemeleri ve yapılışı ile ilgili bilgilerden faydalanarak diş buğdayı pastasını hazırlayabileceksiniz.

Diş Buğdayı Nasıl Yapılır – Tarifi

Diş buğdayı yapılışında gerekli olan malzemeler ve yapılışı.

Diş Buğdayı Malzemeleri:

  • 750 gr aşurelik özel buğday
  • 250 gr nohut
  • bir kutu pudra şekeri,
  • 100 gr fındık (dövülmemiş)
  • 200 gr iri dövülmüş ceviz
  • 100 kuru üzüm
  • bir paket hind cevizi
  • 200 gr kayısı kurusu
  • Süslemek için: Renkli hazır şekerler.

Diş Buğdayı Yapılışı:

1 gece önceden ıslatılmış nohutlar yıkanır, azıcık tuz atılır, bol suda iyice yumuşayana dek haşlanır suyu süzülür.

1 gece önceden ıslatılmış, buğday yıkanır, suyunu çekip bulamaç olmayacak şekilde taneleri diri kalacak biçimde kontrol edilerek haşlanır. Diğer yanda kayısılar minik minik bıçakla doğranır. Kuru üzüm yıkanır, temizlenir. Fındıklar büyük halde bırakılır, yemesi daha lezzetli oluyor (arzu eden dövülmüş ekleyebilir). Şeker hariç tüm malzeme büyük bir kabın içine katılır karıştırılır. Pudra şekerinin önce yarısını katıp karıştırılır, eğer az olursa ekleme yapılıp tadı ayarlanır. Son olarak süsleme şekerlerini katın. Hindistan cevizi ile üstünü serpin.

Son olarak hazırladığınız diş buğdayının içine altın yüzüğünüzü atın. Kimin kasesinden çıkarsa bebeğe içinden gelen bir hediye alacak. Ayrıca doğum günü yapar gibi masanın üzerini dolduracak, pastalar,börekler,kekler, kurabiyeler, çay veya içecek çeşitleri hazırlayın.

Diş Buğdayı İçin Seçme Eşyalar:

Yere bir örtü serilir ve üzerine yanyana ; top, defter, tarak,ayna, kitap,fotoğraf mak.,cd,makas,müzik aleti, oyuncak,saat, plastik kaşık, çatal, bıçak bebeğin önüne konulur.Bebeğin bunları seçmesi beklenir. seçtiği objeye meslek yakıştırılarak gelecekteki tercihi bu yönde olacak diyerek diş buğdayı yenmesine geçilir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın / Yaşam - 15 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status