Doğadan Gelen Güzellik Sırları

Hergün yapmak zorunda olduğunuz cilt bakımı saç bakımı vs vs vs için kozmetik ürünleri yerine doğadan gelen güzellik sırlarından faydalanabilirsiniz.

Doğal Yolla Sivilce Kurutmak

Dişlerinizi doğal yolla beyazlatmak için karbonattan faydalanabilirsiniz.Ayrıca hamur işlerinde kullandığımız karbonatın sivilce tedavisi için etkili bir yöntem olduğunu biliyor musunuz? Bir miktar karbonatı biraz suyla ıslatıp macun haline getirin. Sivilcenin üzerine sürün. 1 saat bekleyip ılık suyla durulayın.

Doğadan Gelen Deodorant Hissi

Jiletle traş olduktan sonra kesilen yerlerin acısını hafifletmek için şap taşından yararlanın.Aktarlarda bulabileceğiniz şap taşlarını koltuk altı deodorantı olarak kullanabilirsiniz. Biraz suyla şap taşını ıslatıp koltuk altınıza sürmek gün boyu kuruluk sağlayacaktır.

Doğal Nemlendirici

Kurmuş saçlarınızı canlandırmak için tatlı badem yağını saç derisine sürüp bir saat bekledikten sonra durulayın.Kuru cildinizi nemlendirmek, ölü derilerden arındırmak için ihtiyacınız olan tek şey tatlı badem yağıdır. Bir miktar tatlı badem yağını parmak uçlarınızla yüzünüze ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Durulamanıza gerek yoktur.

Doğal Yolla Şişi Gidermek

Epilasyon yaptıktan sonra acı ve kızarıklıkları gidermek için papatya çayından yararlanın.Göz çevrenizdeki şişlikleri gidermek ve daha canlı görünmelerini sağlamak bir poşet yeşil çay yeterlidir. Yeşil çayı bir bardak sıcak suda demleyin. Çay poşetini buzdolabına koyup soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çay poşetini gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 42 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status