Yatak Odasında Kullanabileceğimiz Vurgular ve Çarpıcı Renkler

Yatak Odasında Kullanılabilecek Vurgular

Dekorasyona ilgisi olan hanımlar bu terimleri iyi bilir. İç mekan tasarımı ile ilgili olarak vurgu ve çarpıcı renkler terimlerini çok duymuşsunuzdur.

Peki yatak odası için tasarım yaparken vurgu ve renkler nasıl kullanılmalı bu konu hakkında bilgi almak için paylaştığımızı yazıyı okumaya devam edin.

Duvar vurgusu

Vurgulu duvar, diğer duvarlardan farklı bir şekilde boyanarak ya da duvar kağıdı kaplanarak elde edilebilir. Bu şekilde, odada güzel bir odak noktası yaratılabilir. Yatak odasında genellikle yatak başının bulunduğu duvar uygundur.

Abajur ve lambalar

Bir yatak odasında, abajur, lamba ya da avize de vurgu yaratmak için kullanılabilir. Abajur başlıklarında farklı renkler kullanabilir ya da avizelerinizde çarpıcı tonlar kullanarak yatak odanızdaki odak merkezini değiştirebilirsiniz.

yatak odasi dekorasyonu

Minder

Çeşitli renklerde minderler kullanarak yatak odanıza değişik bir hava katabilirsiniz. Odanızın havasını değiştirmek için en kolay ve en ucuz yöntemlerden biridir.

Şal

Yatağınızın ucuna ya da sandalyenin arkasına sereceğiniz şal ile odanızda kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Farklı renklerde, dokularda ya da desenlerde seçeceğiniz şallarla odanızın havasını kolayca değiştirebilirsiniz.

Mobilya

Birkaç parça mobilya ile yatak odanızın vurgusunu değiştirebilirsiniz. Tek bir sandalye, minik bir kanepe, dolap ya da komidin ile sade bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Halı

Halı kullanarak, yatak odanızda hem sıcak bir hava yaratabilir hem de farklı desenlerden ya da malzemelerden yapılan halılarla farklı bir tasarım elde edebilirsiniz.

Sanat eserleri

Yatak odaları için diğer bir popüler ve kolay dekorasyon seçeneği farklı stillerdeki sanat eserleri olabilir. Örneğin soyut resimlerle duvarlarınıza kişilik kazandırabilirsiniz.

Aksesuarlar

Çeşitli biblo, mücevher kutusu, mum, vazo gibi parçalarla odanızın tasarımını tamamlayabilirsiniz. Tabii buradaki püf noktası, yatak odanızdaki diğer eşyaları tamamlayıcı ürünler seçmektir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Ev - 120 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status