Göz Altı Torbalarına Karşı Öneriler

Bayanlar göz altı torbalarında  oluşan şişlik ve morluklardan dolayı sürekli şikayet ederler. Göz altında meydana gelen bu şikayetten kurtulabilmeniz için bir kaç öneri sunacağız sizlere. Faydalı olacağını umuyoruz.

Göz altı torbaları yaşlanmanın doğal etkilerinden biri olmasına rağmen aynı zamanda uyku eksikliği, yorgunluk ve yanlış beslenme gibi nedenlerden de oluşabilir.

Tuzu azaltın
Tuz kullanımı vücutta su tutmaya neden olduğundan göz altında şişliklere neden olabilir. Bu yüzden tuz kullanımını keserseniz göz altı torbalarını azaltabilirsiniz.

Bol su için
Bol su tüketimi vücuttaki toksinleri ve fazla tuzu dışarı atacaktır. Böylece Göz altında oluşacak torbaların azalmasını sağlayacaktır.

Gözleri dinlendirin
Göz altı torbalarını azaltmadaki etkili yöntemlerden biride gözlerinizi bir süre kapatıp üzerine salatalık koyarak dinlendirmektir. Aynı zamanda önce kaynatıp sonra soğutacağımız yeşil çay yaprağı ve buzda koyarsanız daha da etkili olacaktır.

Kapatıcı tercih edin
Göz altı torbaları için hızlı bir çözüm arıyorsanız eğer doğru makyajla bunu başarabilirsiniz. Göz altı torbalarının olduğu bölgeye bir kapatıcı kullanarak ve hafif bir makyaj yaparak gün içerisinde göz altındaki şişlikleri gizleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 292 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status