Göz Çevresi Kırışıklığı Nasıl Azaltılır

Yaş ilerledikçe vücutta doğal olarak yıpranmaya başlar. Bu yıpranmalar yüzde, boyunda, göz çevrelerinde vs vs vs yerlerde gerçekleşir. Ancak alınabilecek tedbirlerle bu yıpranmayı azaltabilirsiniz.

Düzenli bir şekilde uyumak çok önemlidir. Gereğinden fazla ya da az uyunmaması gerekir. Her gün 8 saatlik bir uyku göz sağlığı için çok önemlidir. Düzenli ve yeterli uyku, gözlerin dinlenmesi sağlar, gözaltı torbalarının oluşmasını engeller. Yoğun tempoda çalışanların düzenli uyku uyumaları ve mümkünse öğle yemeğinden sonra gözlerini 5–10 dakika dinlendirmeleri gerekir.

Gözlere yapılan makyajın, her akşam yatmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekir. Göz makyajı temizlenirken, göz çevresi tahriş edilmemelidir. Göz, sağa sola ovuşturularak temizlenmemelidir. Bu, göz çevresinin kırışmasına neden olur.

Ayrıca tam olarak temizlenmeyen rimel ve far kalıntıları veya uygun olmayan temizleme ürünleri gece boyunca göz çevresine zarar verir. Gece yatmadan önce, göz çevresine mutlaka göz çevresi bakım kremi sürülmesi gerekir. Kremi sürerken hafif hareketlerle yavaşça sürmelisiniz.

Haftada düzenli olarak üç kez yüz egzersizi yaparsanız, göz çevresindeki olumlu değişikliği fark edebilirsiniz. Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz.

Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egzersizi yeniden tekrarlayın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 25 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status