Hassas, Kuru, Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cilt türünüz nedir? Karma, yağlı, kuru ya da hassas mı?Cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamanız için her cilde özel maske tarifleriyle yanınızdayız!

Kuru Ciltler

1 tatlı kaşığı fındık yağı, 1 çay kaşığı arı sütü, 1 yemek kaşığı krema, 1 çay kaşığı balı cam bir kâsede karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, 2 haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Hassas Ciltler

1 adet muzu ezip püre haline getirin ve 1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

1 yemek kaşığı beyaz kil, 2 çay kaşığı biberiye yağı ve 1 adet yumurta sarısını karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, 2 haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler

1 adet domatesin kabuğunu soyup ezerek püre haline getirin ve 2 çay kaşığı balla karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 22 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status