Karın Estetiği Nedir?

Genel anlamda söylemek gerekirse bayanlar daha çok estetik yaptıran taraftır. Güzel kalmak için yüz estetiği yaptırmaktadırlar. Daha bir çok estetik çeşitleri vardır. Onlardan biriside karın estetiğidir. Yani abdominoplasti adı denmektedir. Karın estetiğindeki amaç karın bölgesinde oluşan yağların alınmasıdır. Orta ve alt karın bölgesinden yağlar alınarak işlem gerçekleştirilmektedir.

İki çeşit abdominoplasti işlemi vardır. Tam abdominoplasti ve Kısmi abdominoplasti. Tam abdominoplasti uzun süren bir ameliyattır. Ameliyatın süresi 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrasında bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Kısmi abdominoplasti işlemi ise daha kısa sürmektedir. 1 veya 2 saat süren ameliyattır. Bu işlemde ise sadece göbek deliğinin altındaki bölgeden yağın alınması ile yapılan işlemdir.

Ameliyat sonrasında bir kaç gün ilaç kullanacaksınız. Ağrı kesici kullanılarak ağrılar dindirilecektir. Tam abdominoplasti sonrasında ayakta durabilmeniz 1 veya 2 gün sürebilir. Çalışan bayanların işe dönmesi birkaç hafta sürebilir. Kısmi abdominoplasti işleminden sonra işe dönme süresi 3 veya 4 gün sonra olabilir. Dikişler ise bir hafta sonra alınmaktadır. Ameliyat sonrasında izler 6 ay belirgin kalabilir.

karin-estetigi-nedir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 437 viewsYorum Yazın

İbrahim Gönültaş

DMCA.com Protection Status