Kına Saça Nasıl Uygulanır? Hazırlanışı ve Uygulanması

Saçlarınız için kına yakmak mı istiyorsunuz? Kına hazırlanışı ve uygulama yöntemi ile sizde evde kendi saçınıza kına yakabilirsiniz. Hangi kınadan yakmak istiyorsanız kına rengini seçin ve aşağıda kına hazırlanışı ve uygulamasını yapabilirsiniz.

Kına saça nasıl uygulanır? Kına saça nasıl sürülür? Kına saça nasıl yakılır? Saçlara kına nasıl yakılır?

Saçlarına kına yakmak isteyenleri merak ettikleri bu sorular hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Alınacak kına miktarı;

  • Kısa saçlı olanlar için; 100 gr,
  • Saçlarınız boyun hizasında ise; 200 gr,
  • Saçlarınız omuz hizasında ise; 300 gr,
  • Saçlarınız belinize yakın ise; 500 gr.

Saçınızın rengi ne olursa olsun, saçınızın tonuna uygun çeşitli karışım hazırlayabilirsiniz.

Hint kınası yerine yeşil toz şeklinde satılan kınaları kullanmanız daha iyi olacaktır cünkü hint kınası alerjiye neden olabiliyor. Doğal kınayı tüm aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. 250 – 300 gramlık bir kına normal uzunluktaki bir saçı boyamak için yeterli olacaktır.

kina-saca-nasil-uygulanir-hazirlanisi-ve-uygulanmasi

Kına Hazırlanışı ve Uygulanması

Kınanın içine ılık su ilave edin ve çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Kınayı karıştırırken plastik eldiven kullanın. Daha sonra sacınıza uygulayın. Saçlarınızı topuz yapın ve kulaklarınız dışarda kalacak şekilde alüminyum folyoya sarın. Bu işlemi gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi olacaktır çünkü en az 3-4 saat saçınızın bu şekilde kalması gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Hazırladığınız karışımın içine zeytinyağı eklemeniz saç renginizin koyu kızıl olmasını sağlıyacaktır. Zeytinyağı yerine yine aktarlardan bulabileceğiniz kına taşından (alman taşı) 1 tatlı kaşığı hazırladığınız karışımın içine koyarsanız yine saçlarınız koyu kızıl olacaktır.

Kına işlemini 10-15 günde bir tekrarlamanız saçlarınızın bakımı acısından daha iyi olacakdır. Kına işlemini 10-15 günde bir tekrarlamazsanız saçlarınız catlayabilir. Bu catlamayıda nemlendiricili bakım ürünleri ile engellebilirsiniz. Beyaz ve dalgalı saçlar daha çok nem isteyen saçlardır. Bu tarz saça sahip kadınların daha çok nemlendirici iceren şampuan ve bakım ürünlerini tercih etmeleri saçları için daha iyi olacaktır.

Saça kına yakıldıktan sonra boya işlemi uygulanmamalıdır. Kına boyayı kabul etmez. 

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 156 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status