Kışın Kilo Almamak İçin Nasıl Beslenmeli

Kışın kilo almamak için nasıl beslenmeliyiz

Kış ayında kilo almamak artık kaçınılmaz olmuş. Bir yıl boyunca kilo almamaya özen gösterilse de, nasıl oluyorsa kilo alıyoruz.

Hanımlar artık kış ayında kilo alma korkusunu geride bırakın. Kilo almamıza neden olan düzenli beslenmemek. Kış ayında nasıl düzenli beslenmeliyiz, uzmanların bu konuda ki yazısını paylaşıyorum.

Kışın kilo almamak için 4 öneri

Kış kilo almak istemiyorsanız bu önemli tavsiye ve önerilere uymanız gerekir.

kisin kilo almamak icin nasil beslenmeli

Çorba içmeye özen gösterin

Çorba her derde devadır. Sebze içeren çorbaları tercih etmelisiniz. Sebzeli çorbalar sizi tok tutarken aynı zamanda içeriğindeki lif ve su ile tüm besin ihtiyacınızı karşılıyor.

Baharatı yemeklerinizden eksik etmeyin!

Sadece kışın değil her zaman baharat tüketmeye özen gösterin. Acı biberde bulunan “kapsaisin” tok hissetmenizi sağlıyor ve metabolizma hızınızı artırıp kalori yakmanızı sağlıyor.

Kalan yemekleri derin dondurucuda saklayın!

Kışın yapacağınız yemekler, yaz yemeklerinden daha zahmetli olacağı için yemeklerinizi bolca yapıp, kalanları derin dondurucuya atabilirsiniz. Sağlıklı yiyeceklerinizi üşenmeden kolayca bulmanız için en iyi yöntem derin dondurucu kullanmaktır. Pizza siparişi vermekten kurtulursunuz!

Kaçamak yemek yemeyin!

Bayram, yılbaşı ve diğer özel günlerde yüksek kalorili yemek ve tatlılardan uzak durmalısınız. Özel günlerde de diyetinizi bozmamalısınız.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status