Krem Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde!

Krem seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Krem seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar?

Evet hanımlar krem seçimi çok önemlidir. Kullanmak istediğimiz kremleri daha bilinçli bir şekilde seçmemiz gerekiyor.

Krem seçme konusunda bilgi almak istiyorsanız bu yazı size faydalı olacaktır. HaberTurk yazarlarından Serpil Çekin tarafından hazırlanan krem seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet hanımlar cildimize uygun krem seçimi önemlidir. Cildimize en uygun krem hangisidir, krem nasıl seçilir işte yardımcı bilgiler.

Krem Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde!

Antiaging etkili içerik!

Gece, vücudun kendini onardığı zamandır. Hücre yenilenmesi gündüzle kıyaslandığında daha hızlıdır, bu yüzden sürdüğünüz kremden cildiniz daha çok faydalanır. Özellikle 35 yaşından sonra uykunuzdan maksimum faydalanabilmek adına antiaging etkili bir gece kremi kullanmaya özen gösterin.

krem secimi

Sorunlara yönelin!

Krem veya serum alırken sorunlarınıza yönelik bir ürün seçmeye özen gösterin. C vitamini ve yeşil çay gibi antioksidan özelliklere sahip kremlerden cilt tipi veya yaşı ne olursa olsun herkes faydalanabilir. Eğer cildinizde zaman zaman sivilce çıkıyorsa veya güneşin verdiği hasarı onarmak istiyorsanız, içinde alfa hidroksi asit bulunan ve hücre yenilenmesini hızlandıran ürünleri tercih edin. Ciddi kırışıklıkları düzeltmek için kolajen üretimini artıran peptidler ve retinol içeren kremler kullanın.

Hem UVA hem UVB!

Cildinizin gençliğini korumak için yazkış koruyucu kullanmak son derece önemli. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir ürün seçin. Güneşten koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler, avozolone ve mexoryl gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddeler olmalıdır. Artı olarak antioksidan desteği de sağlayan ürünleri tercih edin.

Sivilceler için özel içerik!

Sivilcelere karşı ilk silahınız, salisilik asit içeren temizleyiciler ve sadece o bölgeye sürülen tedavi edici ürünler olmalı. İnatçı sivilceler için sadece sivilce üzerine sürülen ve bakterileri öldüren benzoyl peroxide içeren bir ürün de kullanabilirsiniz.

Yaşa göre…

Vücudunuzdaki en ince deri göz çevresinde bulunur. Bu yüzden yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri göz çevresidir. Yani ne kadar erken göz kremi kullanmaya başlarsanız, o kadar iyi. Dermatologlar, güzellik rutininize 20’li yaşlardan itibaren bir göz kremi eklemeniz gerektiğini belirtiyor. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta, kremin içeriğinin yaşınıza göre olmasıdır. Hangi yaşta olursanız olun güneş koyucu içerik her zaman gerekli.

Çok fonksiyon çok fayda!

Eğer sabahları fazla vaktiniz yoksa antiaging ve nemlendirme özellikleri olan bir fondöten ve güneşten koruyucu edinin. Eğer cildinizde lekeler varsa, lekelerle savaşan, cilde nem veren ve güneşten koruyan bir ürün kullanın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status