Makyaj Yapmanın Püf Noktaları – Makyajın İncelikleri

Makyaj yapmanın incelikleri demi var diyorsunuz. Cevabı evet. Kozmetik kadınların çekici, güzel ve bakımlı olmalarında ki en büyük yardımcılarıdır.

Güzel bir makyaj yapmak için doğru ürünler kullanmak gerekir. Kullanacağınız doğru ürünler sayesinde güzel görünmek ve yüzünüzde ön plana çıkmasını istemediğiniz noktaları örtmek mümkün.

Makyaj Yapmanın İncelikleri

Burnunuzun kalkık bir şekilde görünmesini istiyor iseniz, burnunuzun ortasına açık geri kalan bölgelerinede bir ton koyu fondöten uygulamalısınız. Fondöteni aydınlık bir yerde sürmeli ve yüzünüze eşit olarak dağıtmalısınız. Gözleriniz iri ise, göz kalemini göz içine sürmelisiniz. Gözlerinizi irileştirmek için ise, kaleminizi kirpiklerin diplerine sürmelisiniz. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız, dudak kalemi ile dudaklarınızı iyice boyamalı ve ruju üzerine sürmelisiniz.

Eğer geniş bir burun yapısına sahip iseniz üzülmeyin. Bu kezde burun kenarlarına bir ton koyu fondöten ile gölgelendirme yapmalısınız. Rujun dudaklarda uzun süreli kalması için önce pudra sürün ve sonra ruju uygulayın. Son olarak üzerine buz gezdirin. Göreceksiniz uzun süre dudaklarınızdan çıkmayacaktır. Kirpik kıvırıcı kullanmadan önce biraz fön makinesini tutup hafif ısınmasını sağlayın. Sonra kirpiklerinize uygulayın. Bu şekilde daha iyi kıvıracaktır.

Eğer göz altınız ten renginizden koyu ise, fondöten sürmeden önce kapatıcı kullanmayı unutmayın.Yanaklarınızı daha belirgin hale getirmek için, allığınızı elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru uygulayabilirsiniz. Dudaklarınız ince ise, dudak çizginizin dış kenarını dudak kalemi ile belirginleştirmeli ve ruj ile çerçevenin içini boyamalısınız. Dudaklarınız kalınsa, bir ton koyu fondöten sürerek, rujunuzu daha sonra sürmelisiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 7 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status