Mutlu Bir İlişkinin Püf Noktaları

Hayattaki en çok istediklerinizden birisi güzel bir ilişki süreci ve bu ilişki sürecinin sorunsuz ve daha iyi bir şekilde devam etmesidir.Mutlu bir ilişki için yapmanız gerekenlerden bazıları bencil olmamak,sevdiğinizi fazla bunaltmamak ve en ufak sorunlarda bile onu rahatsız etmemeniz ilişkinizdeki sorunların sayısını azaltacağından sorunlarla boğuşmak yerine mutluluk planları yapabilirsiniz.

mutlu-bir-iliskinin-puf-noktalari

İlişkinizin mutlu şekilde devam etmesi için;

  • Asla sevdiğinizi ailesiyle karşı karşıya getirecek bir tutum içerisine girmeyiniz.İlişkilerin devamlılığı yada bitmesi konusunda ailenin payının büyük olduğunu unutmayınız.
  • Siz artık çocuk değil yetişkinsiniz ve size hediye almadığında üzülmemeniz gerekir ve sizinle sürekli ilgilenmesini beklemeyiniz; bu durum size karşı olumsuz tutum içerisine girmesine  yol açar.
  • Bir ilişkide alttan almak iki taraflı gerçekleşir. Sürekli alttan alan taraf sizseniz bu durum da bir hata var demektir. Aynısı durum karşı taraf için de geçerli. Unutmayın sağlıklı bir ilşki için karşılıklı özveride bulunmalısınız.
  • Sevdiğinizin ufak hatalarını görmezden gelmeniz gerekir.Unutmayınki hatasız kul olmaz.
  • Çabuk öfkelenmeyin. Olayları sakinlikle karşılamaya özen gösterin ve yersiz çıkışlar yapmayın. Öfkenizi kontrol altında tutmanız hem kapanması zor yaraların açılmasını önler hem de gereksiz kalp kırıklıklarına sebep olmaz. Tabi aynı şey onun için de geçerli. Size karşı sakin bir tavır takınmasına özen gösterin, gerektiğinde onu uyarın.
  • Birlikte boş vakitleriniz için planlar yapın ve mutlaka uygulayın. Birbirinize vakit ayırmanız ilişkinizin sağlıklı dinamiği açısında çok önemli.
  • Onu basit sorunlarınızla bunaltmayın. Sürekli bir şeylerden şikâyet etmeniz ya da memnuniyetsizliğiniz sizden yavaş yavaş uzaklaşmasına neden olur. İlişkinizi gereksiz sorunlarla eskitmeyin. Hayata karşı pozitif olun ve bunu ona da yansıtın.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 15 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status