Adet Dönemi Kilo Artışı

Sponsorlu Bağlantılar

Adet Dönemi Kilo Artışı – Regl Dönemi Kilo Artışı.

Regl dönemi kilo artışı, kadınların en çok kortkuğu durumlardan birisidir. Peki sevgili kadınların bunun nedenini merak ediyor musunuz?

Adet Dönemi Kilo Artışı

Regl döneminde kilo almanızın sebebi ödemdir. Aldığınız kiloların çoğunluğu bu dönemde bazı (progesteron ve östrojen) hormonların değişen dengeleri sonucunda vücutta biriken sıvı’dır.

Vücudunuzda toplanan bu sıvı genellikle karın bölgesi, göğüsler ve yüz çevresindedir. Gözle görebileceğiniz bu şişkinlikle beraber göğüslerde aşırı hassaşlaşma, gerginlik hatta acı duyma, vücutta su toplanmasının sonucunda oluşur.

Adet döneminde ki hormonal değişimler sonucu, sindirim sisteminin olumsuz etkilenmesi sonucu görülen kabızlık da, vücuda şişkinlik hissi verir. Bu şişkinlik hissi sizi kilo aldığınızı düşündürerek etkiler. Adet dönemi bitmesiyle, bağırsakların normal çalışma durumuna dönmesi sonucu, kabızlık sona erer ve aynı zamanda hormonların normal dengeye ulaşmasıyla birlikte vücutta biriken fazla sıvı da atılır, vücudunuzu şişiren ödemden kurtulursunuz.

Tavsiye: Sevgili kadınlar adet döneminizde karında ki şişliği kilo alımı diye düşünmeyin. Bu döneme ait vücudunuzda ki değişimler sonucu oluşur. Adetten sonra bu durumdan kurtulmuş olursunuz. Rahat olmanızı tavsiye ederim.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - Yorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status