Saç Sağlığında En Sık Yapılan Yanlışlar

Sağlıklı ve güzel saçlar bir kadının vazgeçilmezlerindendir. Güzel ve canlı saçlar her yönden sağlıklı olduğumuzun göstergelerinden biri. Şimdi saçlarınızı uyandırmanın ve baharın tazeliğini saçlarınızda hissetmenin zamanı geldi.

Saçlarımız bedensel ve ruhsal halimizin aynaları. Hasta ya da sağlıklı olmamız onları da etkiliyor. O kadar ki, modern psikoloji ve saç konusundaki araştırmalar kuaförler tarafından yakın takibe alınmış durumda. Kısa ya da uzun, kumral ya da koyu, ince ya da kalın. Önemli olan içsel armoninin saçlarımıza sağlıklı olarak yansıması.

Saçların mat, kırılgan, kuru, yağlı ve kepekli olmasının altında birçok nedeni olabilir;

  • Saç cinsine uygun olmayan ürünler.
  • Olumsuz çevre koşulları.
  • Hormonal düzensizlik ve.
  • Yanlış beslenme bunlardan birkaçı.

Sağlıklı bir kafa derisi, saç ve saç köklerinin ne derece güçlü olduğunu gösteriyor.

Sıcak su ve sıcak fön onları zedeleyen dış etkenlerden bazıları. Ayrıca aşırı sıcak, saç derisine zarar verirken aynı zamanda saçın aşırı yağlanmasına da yol açıyor. Fönle kurutma sırasında ise saç telleri kolayca kırılabiliyor. Saça uygulanan boya da saçı yıpratıcı faktörlerden biri. Aslında saçlara fazla zamana gerek duymadan bakım yapmak mümkün. Bunun için kozmetik endüstrisi her gün yeni yöntemler geliştiriyor. Şampuanlar, saç kremleri, serumlar ve özel bakımların saçları canlandırıcı etkileri bulunuyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

Saç Sağlığında En Sık Yapılan Yanlışlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. nevin dedi ki:

    Saçlarım konusunda tercih ettiğim ilk marka Bioblas. Düzenli olarak kullanım yaparsanız eğer saç köklerini beslediği gibi ölmeyen saç köklerinden saç oluşumuna destekliyormuş. uzun araştırmalar sonucu Bioblas kullanmaya karar verdim. iyikide kullanmaya karar vermişim. Saçlarım artık daha parlak ve daha sağlıklı olduğu için kabarma ve elektiriklenme gibi problemlerimde artık yok.

DMCA.com Protection Status