Seda Sayanın Güzellik Formülü

Seda Sayanın güzellik sırları nedir? Ekranların sevilen simalarından Seda Sayan, yıllardır gözler önünde ve güzelliğinden bir şey kaybetmiyor. Her defasında, cildi için çok pahalı ve özel ürünler kullanmadığını belirten Sayan, cilt bakımında tercihlerini çoğunlukla doğal ve bitkisel içerikli olanlardan yana yaptığını ifade ediyor. Ünlü sanatçı Seda Sayan’ın, güzellik sırlarının başında ise gül suyu geliyor.

Seda Sayan gibi her zaman genç, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız; sizin için derlediğimiz gül suyu maskelerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

2 yemek kaşığı kil, 2 tutam toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı doğal gül suyu ve 5 damla taze sıkılmış limon suyu… 5 damla limonu, gül suyunun içine ilave edip karıştırmalısınız. Kilin içine zerdeçalı ve gül suyunu ekleyip, hamur kıvamına gelmesini sağlamalısınız. Karışım cıvık olursa üzerine tekrar kil ekleyebilirsiniz. Maskeyi, tüm cildinize ya da sadece problemli bölgelere sürüp 10-15 dakika kadar bekletmelisiniz. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla temizleyebilirsiniz.

1 yemek kaşığı gül suyu, 1 çay kaşığı gül yağı, 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 2 yemek kaşığı kil. Cam bir kap içine önce kili alıp, üzerine bütün yağları ve gül suyunu ilave etmelisiniz. Bu karışımı iyice karıştırmalısınız. Elde edilen karışımı, göz ve dudak çevresi hariç, bütün yüzünüze sürmelisiniz. Maskeyi, cildinizde 20 dakika bekletip ılık suyla durulamalısınız. Ardından, cildinizi bir pamuk yardımıyla gül suyuyla silmelisiniz.

Cam bir kaba 2 yemek kaşığı kil, 3 yemek kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağını koyup iyice karıştırmalısınız. Karışımı, ocağın üzerine koyup bir süre bu şekilde ısıtmalısınız. Ilıdıktan sonra, cildinizi yakmamaya özen göstererek, göz ve dudak çevreniz hariç, tüm yüzünüze sürmelisiniz. Yaklaşık 5 ya da 7 dakika cildinizde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

3 çay bardağı gül suyuna 1 çay bardağı vazelin ekleyip iyice karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışımı el, dudak, diz, dirsek ve topuk çatlaklarına sürebilirsiniz.

1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı süzme balı karıştırıp aknelerin üzerine sürebilirsiniz. Karışımı cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Yukarıdaki maskeler aşağıdaki sonuçları ortaya çıkarır;

  1. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  2. Cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.
  3. Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde etkilidir.
  4. Göz altı morluklarının yok olmasına yardımcı olur.
  5. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
  6. Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar.
  7. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurCildi dinlendirir ve ferahlatır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 1.230 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status