SILHOUETTE SOFT Nedir? Nasıl Uygulanır

SILHOUETTE SOFT, daha bir yıl olalı estetik dünyasına girmiş olan kadınları daha genç gösterecek olan yeni bir güzellik yöntemidir. Öyle ki sadece 30 dakika süren bu güzellik yöntemi sizi daha da genç gösterecek.

SILHOUETTE SOFT yeni askı modeli:

Bu yöntemle yüz her ne kadar gençleşsede yaşlanmaya bağlı değişiklikler mutlaka yaşanacaktır. Bundan dolayı askıların kalıcı olmaması daha iyidir. Öncelikle, yeni askı modeline ‘Soft’ (Yumuşak) adını uygun görmüşler ki gerçekten uygulaması çok yumuşak, yani hiç agresif olmayan, hatta cerrahi sayılamayacak kadar küçük bir müdahale tekniği bu aslında. Hiç kesik gerektirmiyor! Askıların yerleştirilmesi yaklaşık 30 dakika sürüyor ve muayenehane şartlarında uygulanabiliyor. Çekmeye bağlı düzensizlikler 2-7 gün içerisinde toparlıyor ve iyileşme gerçekleşiyor. Birkaç ay içinde güzelleşme ve gençlik giderek artıyor.

Uygulanışı:

Bu uygulamada askı işlevi ve tutunma etkisi, özel koni şekli sayesinde malzemenin cilt altına tırnak gibi tutunmasıyla oluşmaktadır. Söz konusu koni şekli, sadece bir yönde ilerleyen, kayma yapmayan ve çok iyi işleyen patentli bir sistem. Askılar; aşağı ve yukarı kısımlar olmak üzere iki yönlü olduğu için, yukarı yönde gidenler tutunup, aşağı yönde gitmiş olanları çekmis oluyorlar. Peki bu iplik nasıl işlev görüyor derseniz, askı ipliğinin materyali çok önemli bir konu. Bu madde başka formlarda estetikte ve ameliyat ipliği olarak halen kullanılmaktadır. Bu askı maddesi kalıcı değil, zamanla eriyebiliyor, ama o kadar çabuk da değil; yaklaşık 18 – 24 ay kalıyor. Vücut, bu materyali sabitlemeye çalışarak, etrafı daha sıkı, fibrozis dediğimiz bir dokuyla sararak örüyor; yani konulan askı, zamanla dokuyla kaynaşıyor. Bu ilave doku da, askı etkisinin iki yıldan daha uzun sürmesini sağlıyor.

Kolajen:

Ciltte durduğu müddetçe etrafında kolajen yapımını sürekli uyararak, cilt yenileyici ve sıkılaştırıcı etki yaratması yani gelişme, güzelleşme etkisi 2-3 ay sonrasına kadar sürekli artmaya devam edebiliyor. Bu tekniği kullanarak yapılan askılar; dolgu, botoks ve lazer gibi diğer uygulamalarla da desteklenebilir. Özellikle, kaş kaldırmada, yüzün alt yarısında ve çene altındaki sarkmalarda uygulaması kolaydır ve başarılı sonuçlar verir.

Başka bölgelerde de kullanılıyor:
Askı kullanımı yüzde daha çok görülüyor olsa da, aslında sarkmış vücudun her yerinde kullanılabilir. Burun kaldırma, burun kanatlarını açma, kollardaki sarkma, göğüs toparlama şimdilik uygulama yapılabilen diger alanlar. Bu teknikle zamana yenik düserek sarkan dokular yukarı çekiliyor, olması gereken yere gelmiş doku ise hacmine kavuşuyor; yani yarım saatte her sey yerli yerine geliyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 57 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status