Tüylerden Arınmanın Yolları – İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulabilirim

Tüylerden Arınmanın Yolları, Yöntemleri, Formülleri- İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulabilirim

Yazın her anında güzel görünmek isteyebilirsiniz, istemekte hakkınız ama bir sorununuz varki bazen büyük bir sorun olabiliyor.İstenmeyen tüylermi cevabınız evet değil mi?

Onlardan kurtulmaya çalışmak hem tam bir işkence, hem de çok vakit alıyor. Üstelik, denediğiniz yöntemlerin çoğunun uzun süreli bir garantisi de yok. Aslında seçeneğiniz çok, biliyoruz. Ama hangisi daha etkili? Ağda mı, tüy dökücü kremler mi, yoksa jilet mi? Belki de en iyisi elektrikli epilasyon aleti… Fakat, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yöntemleri kadar, bu yöntemlerin ne kadar süreyle dayandıktan ve bizi rahat ettirdikleri de önemlidir. Bu konuyu sizin için araştırdık.

AĞDA: Köklere İnen ÇözümDayanıklılık: 4 hafta

Isıtılan sıvı ağda veya soğuk bantlar, kuru cilde sürülür ve köklerin ters yönüne doğru tek bir hareketle çekilir. Böylece iki milimetre uzunluğundaki tüyler bile, seçtiğiniz ürüne göre tek bir çekişle kökten yok edilir. Farklı vücut bölgeleri için çeşitli ağda ürünleri de var. Güzellik merkezlerinde kaşlarınızın şekillendirilmesi veya üst dudağınızdaki tüylerin alınması için de bazı ağda türleri kullanılır. Leke veya ben olan bölgelerde dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca, varislerin olduğu bölümlerde ağda kullanılmaması gerekir. Çok acısız değildir, ama buna rağmen derin bir temizlik sağlar. Yaklaşık dört hafta sonra yeniden tüylenme görülür. En önemli olumsuz yanı ise, tüylerin ağdanın çekebileceği uzunluğa gelmiş olmasının gerekliliğidir.

EPİLASYON: Zahmetsiz TemizlikDayanıklılık: 3 – 4 hafta

Elektrikli epilasyon cihazları cımbız sistemiyle hızlı ve düzenli şekilde tüylerden arınmanızı sağlar. Bunlar birçok tüyü bir kerede kökünden alabilir. Özellikle baldırlar için kullanışlıdır. Son model cihazlar, ağrı gideren sistemleriyle koltuk altlarını ve bikini bölgelerini de hassas bir şekilde temizlemeye imkan sağlar.

Tüyler kökten alındığı için yeni tüylerin ortaya çıkması üç – dört haftayı bulur. Burada da yine tüylerin yeniden epilasyon cihazıyla alınabilecek uzunluğa gelmesi beklenmelidir. Bu yöntem zamanla daha az acı verir. Çünkü yeniden çıkan tüyler daha yumuşak olmaya başlar. Tabii böyle bir cihazı edinmeniz için vermeniz gereken para da önemlidir.

ÜSTÜN TEKNOLOJİ: Tüylere Karşı IşıkDayanıklılık: 4 – 6 hafta

Lazer veya “epi-light” yöntemiyle tüy köklerine ışık verilir, bu ısıya dönüşür ve tüy köklerini zedeler. Testosterondan (erkeklik hormonu) kaynaklanan çene veya üst dudak tüyleri hemen hemen tamamen yok edilir. Ayrıca, yoğun tüy altında olan diğer bölgelerde de işe yarar. Her cilt ve tüy tipinde aynı şekilde reaksiyon vermez. Öncelikle dermatologlarda ön test yapılması uygundur ve işlemin sadece uzmanlar tarafından yapılmasına izin verilmelidir. Düzgün bir sonuç almak için birkaç seans gereklidir. Kalın ve sert tüylerde daha iyi sonuç verirken, ince tüylerin giderilmesinde çok başarılı olmayabilir.

KREM: Acısız yöntemDayanıklılık: 8 – 10 gün

Tüy dökücü kremler tüylerin cildin üst yüzeyinden kopmasını sağlar. Bu kremler, sürüldükten 3-10 dakika sonra basitçe durulanır. Tüy dökücü ürünlerin farklı çeşitleri var, örneğin krem ve köpük şeklinde olanlar. Ayrıca farklı bölgeler için üretilen ürünler de bacaklarda, bikini bölgesinde ve yüzde kullanılabilir. Yeni çıkan ürünler arasında çok kısa bekleme süreleri özellikle göze çarpıyor. Kimyasal bileşimlerden oluşan bu ürünler cildi tahriş edebiliyor. Çok hassasve alerjilere açık ciltlerde mutlaka kaldırılabilirlik testi yapılması uygundur. Düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Yaklaşık 8-10 gün sonra yeni tüyler kendini gösterir. Acelesi olanların hiç işine gelmez; özellikle uzun bekleme süreleri zamanla sıkıcı olabilir.

TIRAŞ: Ucuz, Hızlı ve KolayDayanıklılık: 2 – 3 gün

Kuru veya ıslak tıraşta tüyler köklere inmeden cildin üzerinden kesilir. Islak tıraşta tıraş jeli veya tıraş köpüğü sayesinde kesilmelerden korunabilir ve daha pürüzsüz bir sonuç elde edebilirsiniz. Islak tıraş için geliştirilen özel bayan tıraş bıçakları kadınların vücut yapılarına uygun olarak tasarlanmıştır. Tıraş yöntemi her bölge için uygundur, tabii yüz bölümü hariç. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için ideal bir çözüm olabilir. Hem ucuz hem de basit bir yöntemdir, ancak her bir-iki günde tekrarlanması gerekir. Cildinizin tahriş olmaması için tıraş bıçaklarının düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın / Yaşam - 2 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status