Vücudun Aşırı Terlemesinin Nedenleri

Vücudun normal şekilde terlemesi sağlıklı olduğunun belirtilerindendir. Vücut bazen gerektiği kadar terlerken bazen de normalin dışına çıkar ve bu da vücudun sağlıksız olduğunu belirtilerinden olabilir.

Vücut Neden Aşırı Terler

Terleme aslında vücudun sağlıklı bir şekilde çalıştığının belirtisidir. Bu sebepten dolayı terlemenin nedenleri, sebepleri ve aşırı terlemenin tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Aşırı terleme bazı insanlar için sorun olabilmektedir.

Terlemek vücudun normal durumlarından birisi olmasına rağmen aşırı terleme insanların günlük yaşantılarında sorunlara yol açabiliyor.Terin salgılanması insanlarda sinir sisteminin sempatetik denilen kısmının çalışması ile ilgili olup toplumun % 1′inde bu sistem aşırı düzeyde çalışıyor. Özellikle stresli durumlarda bu sistem aşırı çalışıyor ve genel olarak terleme, kış aylarında daha az rahatsız edici oluyor.

Aşırı terleme; tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezinden kaynaklanan bazı hastalıklar, şişmanlık, menopoz, ağır psikiyatrik hastalıklar ve bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan hormonlar aşırı terlemeye yol açabiliyor.

Aşırı terlemenin olumlu yönü ise genellikle zayıflamaya yardımcı olur vücudunuzdaki antioksidanların atılmasının en güzel yolu terlemedir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kadın - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status