Yüzümüzü Nasıl Temizlemeliyiz?

Yüz temizliği çok önemlidir. Bazılarımız yüz temizliğini çok abartır, bazılarımız da önemsemez. Yüzümüzü en doğru nasıl temizlemeliyiz yardımcı olacak bir yazı.

Yüzümüzü nasıl temizlemeliyiz.

Yüz yıkama ihtiyacı kişinin yaşam şekline, yaşına bağlı olarak değişir. Mesela bebeklerin yüz yıkama ihtiyaçları yoktur.

Kadınların yüzlerini yıkarken kullandıkları sıvı sabunlar veya jeller hijyeniktir ama yüksek miktarda aktif sabun içerdiklerinden fazla yıkama sonucu tahrişe yol açabilirler. Bayanlar, yüz temizlerken “lipid” içermeyen temizleyiciler kullanırlarsa daha sağlıklı sonuçlara ulaşırlar.

yuz-temizligi

Kuru ve aynı zamanda hassas bir cilde sahip olan kişiler, yüz temizleyici losyonlar kullanmalılar; yağlı bir cilde sahip kişiler ise “kurutucu” özelliği olan jeller ile temizlik yapmalıdır.

Makyaj temizlemek için en uygun olan temizleyici losyonlar, “lipid” içermeyenlerdir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Cilt Bakımı / Kadın - 7 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status