Dünyanın En Büyük Projesi: Ziggurat Pyramid, Dubai

Ziggurat bir piramit içinde bulunan çevresel açıdan sürdürülebilir fütüristik bir şehir. Şehir güneş, rüzgar ve buhar enerjik açısından tamamen kendi kendine sürdürülebilir bir hale getirmek ve sıfır karbondioksit emisyonu üreten bir karbon nötr sistemi tarafından desteklenen doğal yenilenebilir enerji kaynakları istihdamı sağlayacak. Doğanın gücü bu şehirde bir milyon kişiyi içine alabilecek. Proje Dubai merkezli çevre tasarım şirketi Timelinks tarafından yürütülmektedir.

Ayrı binada buhar gücü kullanarak, doğal enerji kaynakları rüzgar türbini teknolojisi istihdam sağlayacak. Kamu ve özel peyzaj boş zaman aktivitelerine yönelik kullanılan veya tarım arazisi olarak sulanacaktır.

ziggurat_pyramid_Dubai

Tam boyutunu görmek için resim üzerine tıklayın.

Güvenlik amaçlı yüz tanıma teknolojisi Ziggurat Projesine dahil olacak bir başka ilginç özelliğidir.

Piramit 2.3 kilometre kare alanı kapsayacak ve en şaşırtıcı özelliği ise 1 milyon insanı aynı anda içine alabilecek ve tarım için yeşil alanlar bol olacak.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kültür & Sanat / VeHayat - 7 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status