Günlere Göre Gerçek ve Yalancı Rüyalar

Rüyaların günlere göre doğruluk derecesi nasıldır. İnsan yaşamı boyunca bir çok kez rüyalar görür. Bazı zamanlar korkunç rüyalar, bazı zamanlarda da iyi rüyalar görür. Rüyalar hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Ama bizleri ilgilendiren gördüğümüz rüyaların doğruluk derecesidir.

Peki rüyaların doğruluk derecesinin günler olarak farklılık gösterebileceğini biliyor muydunuz? Evet rüyaların doğruluk dereceleri günlere göre farklıdır. Bakalım hangi gün gördüğünüz rüyalar doğru çıkar, hangi gün gördükleriniz yalancı rüyalardır…

gunlere-gore-gercek-ve-yalanci-ruyalar

HANGİ GÜNLER RÜYALARIN TABİRİ DOĞRU ÇIKAR?

Şeyh Bahauddin Amulî’den (r.a) rivayet edilir ki; “Cuma akşamı görülen rüya, yalancı rüyadır. Cumartesi akşamlarının rüyası doğru ve iyidir. Pazar akşamlarının rüyası doğrudur ve tabiri çabuk gerçekleşir. Pazartesi akşamlarının yorumu ise şöyledir: Rüyayı gören kimseye pek yakında zulmedilecektir. Başka bir deyişle o günün rüyası kötüdür. Salı akşamının rüyası oldukça iyi ve güzeldir. Çarşamba’nın rüyası iyiye yorulur, mal ve servet olarak tabir edilir. Perşembe akşamının rüyası ise doğrudur ve faydası yakın bir zamanda görülür.”

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Selçuk Gönültaş

Günlere Göre Gerçek ve Yalancı Rüyalar (16 Yorum)

Yorum Yaz

 1. filiz dedi ki:

  Ben 2013 kasım 18 gece 01.45 de gördüm ne zaman gercek olur peki

  • admin dedi ki:

   Gördüğünüz rüya gün olarak pazartesiye denk gelmektedir. Gördüğünüz rüyanın ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir şey diyemem. Ancak konu içeriğinde de okuduğunuz üzere Pazartesi görülen rüyalar kötü yönde gerçekleştiğinden size şu tavsiye de bulunmak isterim. O kötülüğün sizden uzaklaşması için sadaka verin.

   • Erdo dedi ki:

    merhaba şimdi uyandım kısa bir süre tv karşısında uyumuşum biraz yarım saatlik bi süreç rüyamda bir yerdeydim yanımda biri vardı bide bi işçi vardı oda tanıdık elektrikle ilgili bir şey yapıyordu öyle yapma tehlikeli filan diyorduk neyse sorunsuz adam çıkarttı bi parça o parçayı yere bıraktığında benim ayağıma elektrik çarptı nasıl oldu anlamadım ben yanımdaki kişiye söylemedim beni çarptı diye ama çok sakat iş yapıyorlar filan diye konuşuyorduk onunla uyandım sitelerden baktım hayatınız tehlikede filan bir şeyler yazıyor iyi ve hoş şeyler değil bunun doğruluk payı nedir ne takım sıkıntılarla karşı karşıya gelebilirim ?

    • admin dedi ki:

     merhaba. öncelikle gördüğünüz rüyadan hayırlı olmadığı çıkartılabilir. Size karşı bir kötülük gelme ihtimali olabilir. Ancak hadislerde çarşamba görülen rüyalar iyi olarak yorumlanmaktadır. Size tavsiyem bol bol sadaka çıkın. Eğer bir kötülük gelecekse inşallah sadakanız sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Sadakayı size tavsiye ediyorum. Unutmayın sadaka yüzlerce derde devadır.

 2. Filiz dedi ki:

  persembe aksami ruyamda tanimadigim bir cocugu emziriyordum ben bekarim ne anlama gelir

  • Selçuk Gönültaş dedi ki:

   Rüyada Kız Çocuğu Emzirmek: Rüyada kız çocuğu emzirmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çektiği sıkıntıların sona ereceğine, yaşadığı üzüntülü ve sıkıntılı dönemin biteceğine ve daha sonra çok güzel ve kazançlı günlerin başlayacağına işaret edilir.

   Rüyada Erkek Bebek Emzirmek: Rüyada erkek bebek emzirmek, rüya sahibinin, iş hayatında ve eğitim hayatında büyük ve herkes tarafından takdir edilecek çalışmalara imza atacağına, sergilediği başarılı işler sayesinde insanlardan takdir alacağına ve çok üst bir mevkiye terfi alarak huzurlu ve rahat bir hayat yaşayacağına tabir edilir.

 3. selin dedi ki:

  Ben anlamadım akşam kavramını yani cuma akşamı görülen rüya cuma sabahına denk gelmiyormu acıklarmısınız teşekkürler

 4. seda dedi ki:

  gün kavramı net anlamadım bu yani diyelim perşembe akşam uyuduk rüyayı gece yarısı 12 den sonra gördük ;perşembeyi cumaya bağlayan gece olduğu için bu perşembe gecesi mi rüyasımın yoksa gün olarak artık cuma olduğu için cuma gecesimi oluyor ?

 5. türkan dedi ki:

  günaydın. rüyamda babam la telefon da konuşuyordum vi e çok sevindim. rüyamı açıklarmısınız şimdiden tşkler. rüyamı pazartesi akşamı 12 den sonra gördüm.

 6. Abdullah dedi ki:

  Selamun Aleyküm
  Öncelikle merak ettiğim bir rüyaydı.Rüyamda arkadaşımla beraber okuldaki sınava yetişmeye çalışıyorduk.Okula motor ile gittik sınavdan önce okulun içinde dolaşırken eski sevdiğim kızı gördüm.Okul içinde nereye gitsem ordaydı.Beni takip ediyordu.sonra sınava girdim ve ciktim sonucinda rüyada bitti.

 7. Ata dedi ki:

  Selâmün aleyküm
  Elim bir demet çiçek ve iki demet gül var çiçek sarı pembe kırmızı gül ise kırmızı beyaz siyah çiçeği tezemin kızına veriyorum ve gülü teyzme uzatiyorum Teyzem diyor bir tek siyah gül ver diyor annem gülerek hepsini elimden aliyor salı gecesi saat iki civarı iydi hacet namazını kıldım bir az zıkır ettim iki dakika sade ederek u an uyumuşum o an gördüm rüyayı acaba ne dir teşekkür allah razı olsun sizden cavabi nedir

 8. Yunus dedi ki:

  Selamün aleyküm. 04.02.2017″ gece 01.42 saat bu hocam rüyamda kıyamet kopuyor daglar yerinden oynuyor gökten kaynar demir yağıyor. Arkadaş bak diyor dağların oynadığıbı gösteriyor. Yanımda anam ve babamda var. Ve ben kelimei şahadet getirerek ölüyorum. Annem babam ölürken görmüyorum arkadaşıda. Saygılar cevap nedir hocam

 9. selvi dedi ki:

  gece rüyamda ay tutulmasını kameraya çekerken gördüm pek iyi yorumlanmıyor sanırım

 10. Ganimet dedi ki:

  Merhaba rüyamı 14 Aralık Perşembe günü sabah gördüm
  Rüyamda eski mahalleme gitmiş oluyorum ama bi şeye üzülüyorum elimde bi poşet görüyorum içindede rakı ve çubuk kraker oluyor elimdeki poşet beyaz olduğu için içi belli oluyor ben de mahalledeki tanıdıklarımdan Utanıyorum bu yüzden
  Sonra böyle tanıdıklarımı görmeye başlıyorum ama selam vermeden geçiyorum sonra geldiğim yere alt sokaktan geri dönüyorum birine böyle koşuyor gibi oluyorum ama sonra yürümeye başlıyorum ve uyanıyorum

 11. Çetin dedi ki:

  Bir şey merak ettim neden cuma gecesi gorulen ruyanlar yalancı ruya dır. Dini bir sebebi varmıdır

DMCA.com Protection Status