Maya Kehanetleri Nelerdir

Maya Uygarlığı M.Ö. 3000 ile M.S. 1500 yılları arasında şu anki orta Amerika bölgesinde yaşamış bir uygarlıktır. Astronomi alanıyla çok derinden ilgilenmişlerdir. Öyle ki bu alanda bilinen ve bilinmeyen birçok ilki gerçekleştirmişlerdir. Son yıllarda Maya Uygarlığı çok fazla tartışmaya başlanan bir konu haline gelmiştir. Şüphesiz Mayalar apayrı bir tez konusu olmaya başlamıştır.

MAYA takviminde 21 Aralık 2012 kozmik bir döngü, yeni bir devrenin başlangıcı olacak deniyor. Yeni bir dönem başlayacak ve bu geçişte bazı zorluklar olacak. Bu geçişi sağlayacak olan da Foton Kuşağına girecek olmamız. NASA da Dünya, Güneş sistemi dışında farklı bir kaynaktan gelen kozmik ışınların bombardımanı altındayız diye duyurdu. Yüksek miktarlı elektronların uzaydan Dünyayı bombardımana tuttuğunu keşfettiler. Dünyadaki manyetik alanın değişmesi, çok ciddi yörüngesel sapmalar, patlamalar, fırtınaların tam sebebi bu yüksek enerji etkileşimine girilmesidir. Yüksek enerjiye uyumlanma sürecindeyiz.

Depremlerin artması, buzulların erimesi, volkanlar bu sebepten kaynaklanıyor. Bu değişim sisteminde tüm ekolojik, politik, sosyolojik, teknolojik sistemler değişecek. Foton Kuşağının tüm Dünya için faydası olacak. Galaksideki birçok medeniyetle etkileşim içine gireceğimiz, yepyeni, sevgiye, barışa, uyuma dayalı bir topluma dönüşmek durumundayız. Birçok insan bir şeylerin olmak üzere olduğunu hissediyor. Bizler büyük bir deneyin parçasıyız. Kuranda İbrahim suresi 48. ayette O gün yer küre başka bir yer küreye dönüşür der. İncilde de Ne mutlu yumuşak huyu olanlara ki onlar Dünyayı miras alacaklar der. Doğum öncesi çekilen sancılara benzetebiliriz şu an yaşananları. NASAnın vurguladığı şeylerden biri de dünyaya bu kozmik ışınların çarpmasıyla insandaki DNA yapısının da ciddi biçimde etkileneceği. Hem elektrik hem enerji sistemi değişecek, belki de artık elektromanyetik dalgalarla çalışan bir teknolojiye sahip olacağız. Çift sarmallı DNAmız 12 sarmal olacak. Dünya nasıl depremlerle kabuk değiştiriyorsa, insanlar da bu değişme sürecini yaşayacak. Herkes bu geçişi yapamayabilir, boyut atlamayabilir. Zor bir süreç olacak. İnsanlık tarihinin bugüne kadar karşı karşıya kaldığı en önemli süreç.

  •  Eski Maya takvimine göre 2012 yeni bir çağın başlangıcı.
  •  Dünya özellikle 2003ten beri buzulların erimesi ve hızlı küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya. Güneş fizikçilerine göre Güneş hareketleri 2012 de rekor seviyeye ulaşacak.
  •  Güneşteki bu fırtınalar Dünyadaki fırtınalarla bağlantılı.
  •  Dünyanın manyetik yüzeyi, Güneşten gelen radyasyona karşı temel korunağımız, gittikçe küçülüyor. Kutup noktalarındaki koruma sıfırın altına düşmek üzere.
  •  Rusyalı Jeo fizikçilere göre Güneş sistemi yıldızlar arası bir enerji bulutuna girdi, Dünyayı bekleyen felaket 2010-2020 yılları arasında gerçekleşecek.
  •  Berkeleyli fizikçilere göre de bir mega felaketin eşiğindeyiz. Aynı bilim adamları 65 milyon yıl önceki büyük çarpışmayı da keşfetmişlerdi.
  •  Her 600 bin ile 700 bin yıl arasında faaliyete geçen Yellow stone süper volkanı patlamaya hazırlanıyor.
  •  Doğu felsefesinin önde gelen inanışları 2012 nin son olacağını kabul ediyorlar.
  •  İncilin bazı çevirilerinde de 2012 de Dünyanın yok olacağı ileri sürülüyor.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kültür & Sanat - 134 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status