Yılan Burcu: 13. Burç Olan Yılan Burcunun Özellikleri

Her ne kadar sürekli tartışılsa da, 13. burç olarak yılan burcu astroloji de yerini aldı.

29 Kasım-16 Aralık arasındaki doğumlular artık Yılan burcu kategorisine giriyor.

Bu konuda en büyük tartışmalardan birisi, Yılan burcunun bu yıl ve bundan sonraki zamanlarda doğacaklar için geçerli olduğu. Ama çoğu Yay burcu artık kendini Yılan burcu olarak kabullenmiş durumda. Bunları bir kenara bırakıp Yılan burcu özelliklerine bakalım.

Yılan Burcu Özellikleri: Erkek

Yılan burcunun çok sayıda dostu olmaz. Bunun en büyük nedeni aşağılayıcı özelliğinin olmasındandır. Çoğunlukla yalnız yaşamaktan ve sakin bir hayattan hoşlanırlar. Olaylara karşı bakış açıları çok geniş olmasına rağmen akıllarının bir köşesinde devamlı kaçma isteği mevcuttur. Yani hararetli tartışmaların adamı değildirler. Ya susar öylece dinler ya da kaçar gider. Eğer haklıysa o tartışmada mutlaka zarar vermeye çalışır ve bunu da genellikle başarır. Tartıştığı insana zarar vermeyi düşünür ilk başta, bunu başaramazsa çevresine zarar verir. Ama bunu da başaramaz ve kendine zarar verir. Yani mutlaka zarar verecek bir şeyler bulur ve onu da yapmaya çalışır.

Soğukkanlı bir yapısı vardır. “heyecanlanmak” deyimine çok yabancıdırlar. Hayatlarında nadir heyecanlandıkları anlar mevcuttur. Bu anı yakalarsanız ne mutlu size. Onun heyecanlandığını gördüğünüz zaman bilin ki çok yakın bir ilişki içerisindesiniz. Hırslı değildirler. yüzeysel yaşamayı tercih ederler. Karmaşık olayları hep uzaktan izlemekle yetinirler. Yardımsever değildirler ama buna karşılık ailesine canını verecek kadar bağlıdırlar. Burçlar arasında, ailesine en düşkün burç diyebiliriz. Maddiyata fazla önem vermedikleri gibi lükse düşkün değildirler. Koruyucu özelliği ile dikkat çeken bir burçtur. Her sevgilisini canı pahasına dahi olsa koruma içgüdüsü ile yanıp tutuşurlar. Bu bazen kötü sonuçlar doğurur. Abartılı derecede kıskanç olurlar. Bunu da sonuna kadar hissettirmeye çalışırlar bu yönden sevgilisine hayatı çekilmez hale getirmeleri ile tanınırlar.

Buraya kadar ki özellikler erkekler için geçerlidir.

Yılan Burcu Özellikleri: Kadın

Yılan burcuna ait bayanların ise bu anlatılanlardan fazla bir farkı yoktur. Yılan burcuna ait bayanlar, kendilerini çok güçlü hissederler. Her zaman kendi ayakları üzerinde durmayı tercih ederler. İlişkilerinden mutlaka galip çıkarlar. İlişkilerini bir savaş gibi algılar ve devamlı atak üstüne atak yapmayı amaçlar. Yani monoton bir ilişkiden nefret ederler. Yılan burcuna ait bayanların ilişkisinde iyi veya kötü mutlaka bir gelişme olmalıdır. Eğer bir hareket yoksa ilişkide, mutlaka bu hareketi kendi yaratır. Umulmadık anlarda tartışma çıkarır, umulmadık anlarda imalı sözlerle karşınıza dikiliverir. Tabi ki bu durumda kaçmanız gerekir.

İlişkilerindeki bu sert tutumu seks hayatına yansımaz. Sanki gerçek hayatta o değilmiş gibi davranır yatakta. Bu ılımlı davranışları erkekler tarafından taktirle karşılanması muhtemeldir. Erkekleri ise seks hayatlarının renkli olmadıklarını düşünürler. Sürekli bu durumu gidermek için üstün çaba sarf ederler. Yılan burçlarının bütün burçlardan ayrı bir yerleri vardır. 13. burç olmaları nedeniyle kendilerini herkese karşı yabancı hissederler. Yakınlarında kimse olmaz genellikle. Bütün burçlara aynı mesafededirler. Bir nevi özel bir burçtur diyebiliriz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Kültür & Sanat - 355 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status