İkinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

İkinci el araba almayı düşünenler, dolandırıcılığın hat safhaya çıktığı bu zamanlar da daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. İkinci el araba alırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var.

İkinci el araba almak gerçekten çok hassas bir konudur. Çünkü bilgisiz kişileri kandıran bazı uyanıklar yüzünden alıcılar bir hayli mağdur olmaktadır.Bilir kişiler ile birlikte ikinci el otomobil alınması daha uygundur. Bu hassas konuyu isterseniz biraz daha yakından inceleyelim.

ikinci-el-otomobil-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-puf-noktalar

İkinci El Araba Almak İsteyenler İçin Öneriler:

1- Öncelikle aracı yola çıkarıp dolaşmalıyız. Sağından solundan çeşitli sesler geliyor mu, Yolda seyir halinde giderken egzozdan karaduman ya beyaz duman atıyormu gözlemlemeliyiz.

2- Aracın yolda giderken direksiyonunu bırakarak biz düzlem üzerinde normal şekilde gidebiliyor mu görmeliyiz. Bundaki amaç öndüzen ayarının bozuk olup olmadığını ya da yolda çekme yapmadığını görmektir.

3- Araç çalışırken kapudu açıp motordaki yağ kapağını açmalıyız elimize hava üflüyormu görmeliyiz. Hava üflemiyorsa bu aracın motorunun kompresyon sisteminin iyi olduğunu göstermektedir.

4-Aracın çalışırken arka kısmına geçip egzozundan minik damlacıklar halinde su atıp atmadığını görmeliyiz(karbüratörlü araçlar için geçerli) eğer su atıyorsa bir sorun olduğunu düşünmemeliyiz. aksine bu iyiye işarettir.

5-Yolda seyir halinde iken tüm vitesleri kullanmalıyız, Herhangi bir viteste atma ya da küt küt vurma sesi duyuyorsak bu şanzuman için iyiye işaret değildir.

Not: Her şeyden önce fiyat araştırması yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Otomobil - 0 viewsYorum Yazın
DMCA.com Protection Status