Need for Speed Tüm Serileri

Need for Speed Tüm Serileri. Gelmiş, geçmiş tüm Need for Speed serileri hakkında bilgi içerir.

Need for Speed, araba yarışı denince herkesin aklına gelen ilk oyundur. Geçmişten günümüze Need for Speed serileri hakkında bilgi almak ister misiniz? 1994 yılında günümüze kadar devam eden ve hala devam edecek olan Need for Speed tüm serileri aşağı mevcuttur.

Need for Speed Tüm Serileri

Need for Speed oyununun yapımcısı, dağıtıcılığını üstlenen vb hakkında artı bilgiler de yer alıyor.

1. The Need for Speed : 1994-1995

The Need for Speed serinin ilk oyunu. 3DO için 1994 Haziran ayında çıkmıştır. PC için ise  1995 Şubat ayında çıkmıştır.

2. Road & Track Presents: The Need for Speed : 1996

Playstation versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, Sega Saturn versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Pioneer Production`nın yapımcılığını üstlendiği serinin ikinci oyunu. 1996 Temmuz ayında çıkmıştır.

3. Need for speed II : 1997

Playstation versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`nın yapımcılığını üstlendiği serinin üçüncü oyunu. 1997 yılında çıkmıştır.

4. Need for Speed: V-Rally : 1997

PC için, EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`nın yapımcılığını üstlendiği ‘Need for speed II SE’ ve ‘Road & Track Presents: The Need for Speed SE’ ile EA`nin dağıtıcılığını, Infogrames`in yapımcılığını üstlendiği serinin dördüncü oyunu. 1997 yılında çıkmıştır.

5. Need for Speed III: Hot Pursuit : 1998

Playstation versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`ın yapımcılığını üstlendiği serinin beşinci oyunu. 1998 Mayıs ayında çıkmıştır.

6. Need for Speed: High Stakes : 1999

Playstation versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`ın yapımcılığını üstlendiği serinin altıncı oyunu. 1999 yılında çıkmıştır.

7. Need for Speed: V-Rally 2 : 1999

EA`nin dağıtıcılığını, Eden Studios`un yapımcılığını üstlendiği serinin yedinci oyunu. Playstation için 1999 yılında çıkmıştır.

8. Need for Speed: Porche Unleashed : 2000

Playstation versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Eden Studios`un yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını ve yapımcılığını üstlendiği serinin sekizinci oyunu. 2000 yılının hemen başında çıkmıştır.

9. Need for Speed: Hot Pursuit 2 : 2002

Playstation 2 versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`ın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, XBOX versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Black Box`ın yapımcılığını, GameCube (GC) versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Seattle`ın yapımcılığını üstlendiği serinin dokuzuncu oyunu. 2002 Mayıs ayında çıkmıştır.

10. Need For Speed Underground : 2003

Playstation 2 versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Black Box`ın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Black Box`nın yapımcılığını, XBOX versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını ve yapımcılığını, (GC) versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını ve yapımcılığını, Game boy Advance (GBA) versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Pocketeers`ın yapımcılığını üstlendiği serinin onuncu oyunu. 2003 Mayıs ayında çıkmıştır.

11. Need for Speed Underground 2 : 2004

Playstation 2, PC, XBOX ve GC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`ın yapımcılığını, GBA versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Pocketeers`ın yapımcılığını üstlendiği serinin on birinci oyunu. 2004 Mayıs ayında çıkmıştır.

12. ‘Need for Speed Underground Rival : 2005

Playstation Portable (PSP) için EA Games`in dağıtıcılığını, Team Fusion`un yapımcılığını üstlendiği serinin on ikinci oyunu. 2005 yılında çıkmıştır.

13. Need for Speed Most Wanted : 2005

Playstation 2, XBOX, XBOX 360, GC, GBA, NDS, PSP -NFS Most Wanted 5-1-0 psp- versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, PC versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Black Box`nın yapımcılığını, cep telefonu versiyonunu EA`nin dağıtıcılığını, Ideaworks3D`nin yapımcılığını üstlendiği serinin on üçüncü oyunu. 2005 Mayıs ayında çıkmıştır.

14. Need for Speed Carbon : 2006

Playstation 2, Playstation 3, XBOX, XBOX 360, GC, Wii, Macintosh, GBA, NDS, PSP versiyonlarını EA Games`in dağıtıcılığını, EA Canada`nın yapımcılığını, PC versiyonunu EA Games`in dağıtıcılığını, Black Box yapımcılığını üstlendiği serinin on dördüncü oyunu. 2006 Mart ayında çıkmıştır.

15. Need for Speed Pro Street : 2007

Playstation 2, Playstation 3 ve XBOX 360 versiyonlarını EA Games`in dağıtıcılığını, Black Box yapımcılığını, PC, PSP, DS ve Wii versiyonlarını EA Games`in dağıtıcılığını ve yapımcılığını üstlendiği serinin on beşinci oyunu. 2007 Mart ayında çıkmıştır.

16. Need for Speed Undercover : 2008

Playstation 2, Playstation 3, XBOX 360, Wii, Macintosh, NDS ve PSP versiyonlarını EA dağıtıcılığını, EA Vancouver yapımcılığını, PC ve cep telefonu versiyonlarını EA dağıtıcılığını, EA Black Box yapımcılığını, Windows Mobile versiyonunu ise EA dağıtıcılığını, EA Mobile yapımcılığını üstlendiği serinin on altıncı oyunu. 3 Mart 2008 de çıkmıştır.

17. Need for Speed: Shift : 2009

PC, Playstation 3 ve XBOX 360 versiyonlarını EA Games`in dağıtıcılığını, Slightly Mad`in yapımcılığını, PSP versiyonunu EA Games`in dağıtıcılığını, EA Bright Light`ın yapımcılığını üstlendiği serinin on yedinci oyunu. 2009 da çıkmıştır.

18. Need for Speed: Nitro : 2009

Wii ve NDS versiyonunu EA Games`in dağıtıcılığını, EA Montreal`in yapımcılığını üstlendiği on sekizinci oyunu. 2009 da çıkmıştır.

19. Need for Speed: Shift 2 Unleashed : 2011

Serinin on dokuzuncu oyunu. 2011 de çıkmıştır.

20. Need for Speed: The RUN : 2011

Serinin yirminci oyunu. 18/11/2011 tarihinde satışa sunulmuştur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Oyun - 97 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status