Bebeğim Emziği Nezaman Bırakmalı

Çocuklarda emzik ne zaman bıraktırılmalı. Artık diş yapısı yavaş yavaş oluşmaya başladığından çocuğunuzun emziyini bir an önce bıraktırmalısınız. Yazı dizimizde çocuklarınızın emziklerini ne zaman bıraktırmalısınız hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bebeğin Emziği Ne zaman Bıraktırılmalı

Bebeğinizin emziğini en kısa zamanda bıraktırmalısınız. Çünkü kalıcı diş yapısında bozulmalara sebep olabilmektedir. Ancak bir diğer sorun bir yaşında olan bebek emme denemelerine başlamaktadır. Eğer bebeğin ağzında emzik olursa ve bunu alışkanlık haline getirmiş ise bu emme denemeleri sekteye uğrayabilmektedir. Bazı harfleri söylemekte zorlanabilir, hatta konuşma zorlukları yaşayabilmektedir.

  •  Emziği uzun süre kullanan bebekte kalıcı diş yapısında bozukluklar olabileceği gibi orta kulak enfeksiyonlarına da neden olmaktadır. Bu nedenle en kısa sürede bıraktırılmalı bu süre maksimum 2 yıl olmalıdır. Çünkü 2 yaşından sonra dış yapısında olan bozulmalar kalıcı olup tedavisi zor bozulmalar olacaktır.
  • Bir uzmana başvurun. En çok emme ihtiyacı olduğu bu zamanlarda çocuğun bu durumunu nasıl atlatabileceğiniz, anne ile bebek arasında ki bağı nasıl güçlendirebilirsiniz, annenin çocuğu sakinleştireceği metotları nasıl bulabileceği gibi alternatif yöntemleri bir uzman yardımı alınarak araştırılmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 8 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status