Biberiye Yağı ve Faydaları

İçerisinde E ve C vitamini bulunduran bir yağdır. Biberiye yağının kullanımı eski çağlara kadar dayanmaktadır. Eskiden romatizma için bile kullanılmaktadır. Hatta savaş sonrası yaralanan askerleri iyileştirmede dahi kullanılmaktaydı. Günümüzde de bir çok sağlık alanında biberiye yağından yararlanılmaktadır. Kısacası bu yağın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ama bu konuda size biraz daha aydınlatıcı bilgi vermek istiyorum.

Biberiye Yağının Bazı Faydaları

Öncelikle uyku problemi yaşıyorsanız bir bardak suyun içine 3-4 damla biberiye yağı eklerseniz uyku probleminiz düzelecektir. Tabiki bu işlemi düzenli olarak uygulamak gerekir. Sinir sistemini düzenleyici etkiside vardır. Ayrıca morluklara sürüldüğünde morlukların daha çabuk iyileştiğini görürsünüz. Karaciğer rahatsızlığı olanlar için birebirdir, çünkü karaciğerdeki enzimleri onarıcıdır. Sivilce tedavisindede kullanılmaktadır. Şekerle biberiye yağını karıştırıp, yüzünüze peeling gibi uyguladığımızda sivilcelerin oluşumunu engeller oluşan sivilcelerin de geçmesine yardımcı olur.

Ayrıca, saç içinde vitamin sağlayıcı bir bitkidir. Kepeklenmeyi engeller, saçı güçlendirir ve saçın çabuk uzamasını sağlar. Romatizma ağrılarında, baş ağrılarında ağrayan yerinize pamuk yardımıyla uygulayın ve biraz bekleyin ağrının azaldığını göreceksiniz. Günümüzde zayıflama ilaçlarına bakıldığında çoğunun içinde biberiyenin olduğunu görürüz. Çünkü biberiyenin ciddi şekilde yağ yakıcı özelliği vardır. Bu nedenle zayıflamada da oldukça etkilidir.

Yine suyla karıştırılıp içildiği takdirde şeker hastalığına çok iyi gelir. Çocuğunuzun idrar ve gaz problemi varsada biberiye yağını kullanarak bu problemlerin düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.

Önemli Not:Tansiyon hastası olanların ve hamile olan bayanların kullanması tavsiye edilmez.Ayrıca biberiye yağı ağızdan alınmaması gerekir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık / Yaşam - 1 viewsYorum Yazın
DMCA.com Protection Status