Bitki Çaylarının Faydaları ve Doğru Kullanımı

Bitki çayları günümüzün sağlık açısından vazgeçilmez bitki türü haline gelmiştir.İçerdiği çeşitli kalıtım ve özellikleriyle adeta her derde deva. Talep bu kadar çok olunca bizlerde sizin için bitki çaylarını araştırdık ve doğru kullanımı hakkında bilgilendirme gereği duyduk.

Sağlık problemlerinden ziyade tat konusunda hassas davranan bireylerin de sürekli tükettiği bitki çayları birbirinden farklı tatlar sunuyor. Fakat kontrolsüz tüketilen bu çaylar karaciğer ve mide tahribatına yol açıyor.

Öncelikle bir doktor veya eczacıya danışmakta fayda var. Farklı bir kullanıma ihtiyaç duyulmuyor ise çaylar genellikle günde 2 kez ve aç karına tüketilmelidir. Çok sıcak veya çok soğuk olarak içmemek tavsiye edilen. Yavaş yavaş yudumlanmalı. Fazlaca tüketilmemelidir. Fakat belli bir rahatsızlığa çözüm olarak tüketilecek çaylar kesinlikle sağlık kuruluşlarından bilgi alınarak kullanılmalıdır.

Bitki Çayı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunun yanı sıra satın alacağınız ürünlerde öncelik ambalaj ve satış koşuludur. Bilinen markaları kullanmak faydanıza olacaktır. Çünkü piyasada adı duyulmamış, açık ve ucuz ürünler sağlığınızı tehdit altına sokabilir. Bir sağlık çalışanı tarafından tavsiye edilenler, eczanelerden alınanlar veya güvenilir bilirkişilerin sorumluluğundaki aktarlar tercih edilmeli, kafanızda var olan tüm soruları sorulmalıdır.

Hazırlık evresinde ise farklı şekilde kullanımlar mevcuttur. Çaylara göre kullanımlar demlenerek, haşlanarak veya kaynar suda bekletilerek olmak üzere çeşitlilik gösterir. Bitki çaylarını olabildiğince şekersiz için. Şeker ve şeker ürünleri çayın özelliğini ve tadını bastırıcı nitelikte olmamalı ki etkisini hemen gösterebilsin.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 0 viewsYorum Yazın
DMCA.com Protection Status