Daha Fazla Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak 10 Gıda

Kalori yakmak ve kilo vermek için her gün yiyebileceğiniz birçok gıda var. Bu gıdalar süper lezzetli ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize ve kalori yakmanıza yardımcı olacak gıdalardır. Günlük veya haftalık diyet içine girenler bu gıdaları menülerine eklemeyi ve düzenli egzersiz yapmayı unutmamalı. Bu şekilde, daha yüksek kalori yakabilir ve daha sağlıklı olabilirsiniz.

Aşağıdaki gıdalar özellikle Metobolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Greyfurt

Greyfurt metabolizmayı hızlandırmaya ve kalori çok yakmaya yardımcı olur. Bu meyve daha az kalorilidir ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, greyfurt kan şekeri seviyelerini dengelemeye yardımcı olacak lif açısından zengindir.

Kereviz

Daha az kalori içerir ve yemekleri daha fazla yakmanıza yardımcı olur. Kereviz çoğunlukla dengeli bir diyetin bir parçası olmaktadır. Ancak, Kereviz vücudunuzun gerekli mineralleri ve besinlerini almasına yardımcı olmaz. Diyet yaparken Kereviz yeterli bir besin değildir. Kereviz ile birlikte ek besinler tüketmeniz gerekmektedir.

Kepekli Tahıllar

Çalışmalar gösteriyor ki kepekli tahıllar rafine edilmiş tahıllar daha sağlıklı, kronik bir hastalığa yakalanma riskini düşürür. Kepekli tahıllar, çeşitli vitaminler, mineraller ve karbonhidrat açısından zengindir ve yağ oranı düşüktür.

Yeşil Çay

Metabolizma güçlendirici olarak yeşil çayları tüketmek gerekir. Bu egzotik içecek hayatımızda sıradan bir şey haline gelmiştir ve onun sağlık açısından faydalarını unutmamız gerekir. Antioksidanlar açısından zengin, yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve kilo kaybetmenize yardımcı olur. Sadece sıcak kokulu bir fincan yeşil çay için ve vücudunuza büyük bir iyilik yapın.

Omega 3

Bilimsel olarak omega-3’ün metabolizma düzenlediği kanıtlanmıştır. Omega-3 yağı hızlı yakılır ve hormon leptin seviyesini etkileyen bir yağ asididir. Omega-3 vücudumuz tarafından üretilmediği için balık (ilk etapta ton balığı, ringa, somon) yiyerek veya özel katkı maddeleri ve omega-3 takviyeleri yoluyla alabilirsiniz.

Kahve

Lezzetli bir fincan kahve içerek güne neşeli bir şekilde başlayabilirsiniz. Bizim daha canlı ve uyanık hissetmenizi sağlar. Kalp hızı artar, kan daha fazla oksijen alır ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

Avokado

Avokado güçlü bir yağ yakıcıdır. Metabolizmayı hızlandırır ve hücrelerin enerji üreten kısmını koruyan doymamış yağ içerir. Ayrıca, Avokado’nun sağlık açısından harika faydaları vardır. Kolesterol düzeylerini düşürür, yaraları iyileştirir, kalp hastalığı ve felç riskini azaltır, gözler ve saç için iyidir.

Baharatlı Gıdalar

Herhangi bir baharatlı şey daha hızlı kalori yakmak için yardımcı gıdalar grubuna aittir. Onlar kalori açısından zengin değildir ve onları yemek harika olabilir.

Chia tohumları

Chia tohumları protein, lif ve omega-3 yağ açısından zengindir ve iştahınızı bastırmanıza, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakma hormonunu açar. Onlar kendi boyutunun 10 katına kadar şişer böylelikle iştahınızı kolaylıkla bastırabilirsiniz. Chia tohumları sizi daha uzun süre dolgun tutacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını engelleyecek.

Brezilya Kestanesi

Daha fazla kalori yakmak için en lezzetli yiyeceklerden birisidir . T3, tiroid hormonunun aktif forma temel tiroid hormonu dönüştüren bu kestane metobolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacak. Ayrıca selülit ile mücadele etmenize yardımcı olur ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık / Yaşam - 70 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status