Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer? Kısa zaman da uçuk nasıl iyileşir? Uçuk Nasıl Tedavi Edilir? Uçuk Ne Kadar Sürede Geçer? Tüm bu sorularınıza cevap bulacaksınız.

Erkek olsun kadın olsun, en kötü durumlardan birisi dudakta ki uçuk. Görüntü açısından kadınların kabusu gibidir. Dudakta ki uçuğu en kısa zamanda nasıl geçirebilirim diye düşünüyorsanız size yardımcı olacak bir konu.

Uçuk ilk önce kaşıntı ve yanma olarak kendini gösterir ve kısa zaman da şişmeye ve içi sıvı dolu kabarcıklar halinde gözükmeye başlar.

Uçuk Ne Kadar Sürede Geçer?: Uçuğun iyileşmesi yaklaşık bir hafta sürer.

Uçuğun oluşmasının en büyük nedeni, stres ve yorgunluktur. Özellikle yaz sıcaklarının gelmesi ile daha çok ortaya çıkmaya başlıyor. Dudak uçuğuna neden olan virüs güneş ışığı ve sıcaklık nedeniyle daha çok oluşur. Uçuk öpüşme, havlu, bardak gibi özel eşyalardan bulaşır.

Uçuk için yapılmaması gerekenler;

Uçuk sıkıştırılıp patlatılmamalı, yüz ve cinsel organlar enfeksiyona karşı korunmalıdır. Uçuk ve uçuğun kabuğu ile oynanmalıdır, dokunulduğunda eller çok iyi yıkanmalıdır. Özellikle uçuk olan kişinin çocuklara yaklaşmaması iyi olur.

 Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuğun tedavisini, antiviral uçuk kremleri ile yapabilirsiniz. Bu kremler deriden geçerek uçuk virüsüne etki eder ve virüsün deriye zarar vermesini engeller.

Yani uçuk ile hiç uğraşmayın, sadece kremi sürün ve geçmesini bekleyin. Uçukla ne kadar çok uğraşırsanız o kadar yayılır ve iyileşmesi zaman alır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 12 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status