Elektronik Sigara Nedir? Özellikleri Nelerdir

Elektronik sigara tütün ürünlerine bağımlı kişilerin bu bağımlılığından kurtulmak için adını verildiği cihaz ismi olan elektronik sigara verilen bir teknolojik isimdir. Sigara’nın neden olduğu hastalıklardan dolayı insan kayıpları azaltmak için üretilen bu cihaz ile sağlıklı bir yaşam için gelecekte sigaranın oluşturacağızararlardan uzak kalacaksınız. Elektronik sigara bazen karşımıza e-sigara ve e-puro olarak bilinen türleri ile karlışmamıza neden olabiliyor, elektronik sigara normal bir sigaradan %100 daha zarardır. İnsanların sağlıkları söz konusu olduğunda Elektronik Sigara ürünleri yüksek kaliteli malzemeler tarafından üretilmektedir.

Bir çok insan sigarayı bir anda bırakamıyor ve bunun sonucunda ise elektronik sigaralar ile bu bağımlılığı yavaş yavaş azaltmak çabası içerisine girmektedirler.İnsan vücudunun nikotin ihtiyaçlarını karşılamak için Elektronik sigara kullanabilirsiniz bu cihazların yan etkisi yoktur.

Bir sigaradan farkı olmayan elektronik sigarı ile gerçek sigara keyfi hazzı vermektedir. İçerisinde yapay duman vardır ve sigarada bulunan kül, katran vb. zararlı maddeler bulunmamaktadır. Nikotin içerin bu elektonik sigaralar vücüdun ihtiyacı kadar nikotin alışverişi yapmaktadır. Sigarının ciğerlere verdiği zarar sonrası elektronik sigara kullanımından sonra göreceksiniz akciğer ve vücudunuza daha fazla oksijen akışı sağlanacaktır.

Elektronik Sigaranın Özellikleri Nelerdir;

  1.  Yanma ve tutuşturma özelliği yoktur. Katran, benzen, nitrozamin vb. kanserojen maddeler içermez.
  2.  Ateşi olmadığı için yangın tehlikesi yoktur.
  3.  İnsan vücuduna uygun bir tasarımı ve içimi vardır.
  4.  Dumanı taklit eder ve psikolojik olarak sigara hissi verir.
  5.  Elektronik Sigara çevreyle dosttur. Kirliliğe sebep olmaz.
  6.  Kokusuzdur dolayısı ile pasif içiciliğe neden olmaz.
  7.  WHO tarafından önerilen “NİKOTİN YERİNE KOYMA” tedavisi yolu ile zahmetsiz ve güvenli şekilde sigaranın bırakılmasına yardımcı olur.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 84 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status