Keçi Sütü Sabunu Yararları

Keçi sütünün sağlığa faydaları olduğu kadar Keçi sütünden yapılan sabun da özellikle cilt için oldukça faydalıdır. Keçi sütünün faydalarını aşağıda aktaracağız ancak faydalarından öne biraz ön bilgi vermek istiyoruz.

Keçi sütü anne sütüne en yakın süt olarak biliniyor. Bundan dolayı da Keçi sütünden yapılan sabunda yine oldukça faydalı. Vücuttaki siyah noktaları temizleyen Keçi sütü içeren doğal sabunlar düzenli kullanıldığında cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı oluyor. İçerdiği proteinler sayesinde akneye neden olan bakterileri öldürüyor, gözenekleri sıkılaştırıyor. Böylece cildimiz taze ve genç olarak görünüyor. Cilde yararlı doğal protein ve yağları içeren bu sabun çeşitli cilt hastalıklarını gidermek ve gençleştirici cilt bakımı isteyen insanlar tarafından tercih ediliyor.

Keci-Sutu-Sabunu

Keçi Sütü Sabununun Faydaları;

  •  Keçi sütü sabununun pH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle keçi sütü sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.
  •  Keçi sütü sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür ve doğal nemlendiricidir.
  •  El yapımı keçi sütü sabunu hassas ciltler için yararlıdır. Alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. Bu nedenle ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.
  •  Akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu yararlıdır. İçerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.
  •  Keçi sütü alfa hidroksit asit içerir, bu asitler deri döküntüsü ve cildi ölü derilerden arındırır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık / Yaşam - 6 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status