Kurdeşen Hastalığı Nedir, Nasıl Geçer ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kurdeşen Nedir?

Kurdeşen,alerji türü bir hastalıktır.Çocuklarda sık görülür.Hastalığın bir çok sebepleri vardır. Kimi zaman arı sokması,kimi zaman da kullandığımız ilaçlar neden olabilir.Tatlı bir kaşıntı ile kendini belli ettiren bu hastalık deride kızarıklık ve döküntüye neden olur.Tedavisi vardır.

Hastalığın Başlıca Belirtileri

Deri üzerinde,herhangi bir bölgede oluşması ve yayılması mümkündür. Kırmızı pullar şeklinde vücut üzerinde hızlı bir şekilde yayılır. Yüksek ısıya maruz kalındığında kaşıntı ve yayılma çok daha fazla görülür. Bazılarının üzeri kepeğimsi şekildedir ve pul pul dökülür.Kaşıntı özellikle gece yarıları ve çok sıcak alanlarda meydana gelir ve kişiyi depresyona götürecek derecede yoğundur. Kızarıklar genellikle kabarcık halinde ve küçük boyuttadır,yayılma süreleri çok hızlıdır ve kaşındıkça daha yoğun rahatsızlığa sebebiyet vermektedir.

Tedavi Yöntemleri

Tedavi aşamasında ilaçlar ve kremler önerilmektedir.Doktor, teşhis sonrası hastalığın derecesine bağlı olarak ilaç ve merhem kullanmanızı tavsiye edecektir. İlaçların devamlılığında hasta daha rahat bir duruma gelecektir. Uyarmak istediğim en önemli nokta ilaçlar tamamen bittikten sonra hastalık tümüyle yok olmaz çok sıcak alanlarda bulunduğunuzda ya da alerjiye sebep olan besinlerden aşırı tükettiğinizde hastalık yeniden baş gösterecektir.

Tavsiye:Hastalığa genelde yağlı yiyecekler neden olur.Bu yüzden bu tür yiyecekler fazla tüketilmemeli.Ayrıca aynı besinleri fazla tüketilmemesi tavsiye edilir.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 8 viewsYorum Yazın
DMCA.com Protection Status