Ozon Yağının Sağlığa, Vücuda Faydaları ve Yararları

Ozon yağı kozmetik ve dermatolojik rehabilitasyon yöntemi olarak çok geniş bir ağa sahiptir. Hem kozmetik  hemde dermatolojik olarak faydaları çoktur.
Kozmetik etkileri olarak, cilde sürüldüğünde cilt hücrelerinin oksijen ihtiyacını karşılar, cilt hücrelerinin doğal yakıtı olan oksijen hücrelerini yeniler, güneş ışınlarına karşı dünyamızı koruduğu gibi cildimizi de korur, bu nedenle güneşten oluşan cilt lekelerini yok eder, güneşin cildi yaşlandırmasına engel olur, hücre bölünmesini arttırması nedeniyle kırışıklıkları azaltır ve uzun süreli kullanımda yok eder.

Dermatolojik etkileri olarak, tıbbın yılladır yaptığı tüm klinik araştırmalar, ciltte hastalık oluşumuna sebep olan birçok patojenin anaerobi yani oksijensiz ortamda gelişen bakteriler olduğunu kanıtlamıştır. Bu bakterilerin bulunduğu ortamdaki oksijen seviyesi arttığı zaman yaşayamazlar. Ozon yağının kullanıldığı derideki bakterilere ulaşan oksijen sayesinde bu bakteriler yaşayamaz ve ciltteki hastalık, yara yahut iltihap yok olur. Gökçek Ozon yağı anti bakteriyel ve anti fugnal yapıya sahiptir.Faydaları arasında sivilcelerden sivilce izlerine kadar birçok deri görünümü bozukluğu ve cilt hastalığı kolayca tedavi edilebilmektedir. Tüm bunlara rağmen kimyasal ilaçların tam tersine hiçbir yan etkisi yoktur.

Ozan yağının faydaları

İyileşmeyen yaralar: Özellikle şeker hastalarında sebepsiz oluşan ve zor iyileşen yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırmakta.
Kanser: Kanser hastalarının kemoterapiden gördükleri zararları azaltmakta hücre iyileşmesini, hücre yenilenmesini hızlandırmakta.
Kas, eklem ve Romatizmal hastalıklar: Büyük eklem romatizması, Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF), eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde.
Virüs kaynaklı hastalıklar: Virüslerin organizmalara verdiği zararlı etkilerin azaltılmasında ve giderilmesinde.
Böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesi: İdrar zorluğu, mesane iltihabı, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarının iyileşme süreçlerinin hızlanmasında ve koruma amaçlı kullanımında.
Cilt hastalıkları: Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında.
Göz hastalıkları: Görme bozuklukları, arpacık, göz iltihabı, kuru göz gibi tüm göz hastalıklarında.
Bağırsak hastalıkları: Tuvalete çıkma bozukluğu, bağırsak kanseri, kolit, tenya, kıl kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bağırsak fonksiyonlarının tedavisine destek olarak.
Nörolojik hastalıklar: Sinirsel hastalıklar, buna bağlı gelişen vücut fonksiyon aksaklıkları, kas yapısını bozan sinir hastalıklarında, kasların ve sinir sisteminin güçlenmesinde.
Yaşlılık: Yaşlanmaya bağlı hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarında, yaşlanmanın etkilerini azaltmakta.
Selülit: Oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının hızlanması ve hücrelerinin azalmasını sağlamakta, selülit görünümünü azaltmak ve yok etmekte.
Kronik yorgunluk: Hücre yaşının ilerlemesi ve buna bağlı olarak gelişen kronik yorgunluk durumunda.
Stresle mücadele: Stresin neden olduğu kan damarlarının daralması durumunda, damarları gevşetmek ve neticede stresin yarattığı gerginlik etkisini azaltmakta.
Detoks: Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamakta.
Zeka geriliği: Beyin hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmakta ve zeka fonksiyonlarını düzenlemekte.
Diş hastalıkları: Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı yok etmekte.
Cinsel rahatsızlıklar: Cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde, cinsel organda oluşabilecek yaraların tedavisinde.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık - 572 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status