Saçlarda Kepeklenme Neden Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Kepeklenme günümüzde hem erkekleri hemde bayanları çok rahatsız eden bir durumdur.Özellikle erkeklerin saçı kısa olduğu için daha belirgin olarak kendini gösterir.

Bizde vehayat.com ekibi olarak kepeklenmenin neden oluştuğunu size kısaca anlatıp hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Kepeklenmenin Nedenleri

Saçlardaki kepek için yapılması gereken öncelikle bir dermatoloğa başvurmak ve kepeğin nedenini belirlemek gerekir. Biz farkında olmasakta kullanılan bazı şampuanlar, saç spreyleri, jöleler saçların kepeklenmesine neden olabilir. Öncelikle saçlar hergün bol suyla yıkanmalıdır. Şampuanla masaj yaparak bol suyla yıkamak gerekir. Fazla kozmetik ürünleri kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca kepek sorunu D ve B vitamini eksikliğindende kaynaklanabilir. Bu sorunu ise güneşlenerek yada vitamin serumları alarak önleyebilirsiniz. Kepeklenme beslenmeye alakalı olarakta baş gösterebilir. Aşırı fast-food tüketimi hazır yiyecek tüketimine bağlı olarak saçlarda kepek artışı olabilir. Bu nedenle daha hafif yiyecekler tercih edilmeli, düzenli beslenilmelidir.

Not:Sitemizde yer alan kepeklenme tedavisi hakkında bilgileri linki tıklayarak güvenli bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Etiketler: / /
DMCA.com Protection Status