Şifalı Taşların İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir

Taşlar denilince akla gelen ilk şifalı olmalarıdır. Unutulmamalı ki taşlar şifa kaynağı olsa bile şifayı veren taşlar değil yaradandır. Onlar sadece vesiledir. Evet gelelim taşlara. Taşların bilinmeyen bir çok yönleri vardır. Bakalım uzmanlar bu taşlar hakkında neler söylüyorlar.

Şifalı taşlar olarak bilinen taşlar, düşük tansiyon rahasızlıklarına karşı kırmızı akik taşı takılabilir. Bütün taşlar mineral içerirler ve şifa verirler.

  • Yüksek tansiyonu olanlar ise  yeşim taşı alıp alın bölgesine masaj yapıp sürerek yüksek tansiyon rahatsızlığı tedavi edebilirler.
  • Migren gibi önemli bir rahatsızlığı olanlar ise malargit ve kaplan gözü taşı kullanabilirler.
  • Geceleri uyku sorunu çekenler ametist taşı veya ceraoit taşı kullanabilirler.
  • Diş ağrısı sorununuz varsa en etkili şifalı taş kesinlikle yeşim taşı olacaktır. Ağrıyan dişinize koyduğunuzda çok kısa sürede ağrıyı aldığını göreceksiniz.

Taşlar vücutta ruh-fizik dengesine faydası!

Taşlarla ilgili bir çok bilgi duymuşsunuzdur. Yıllardan beridir doğadaki taşların beden ve ruh sağlığına faydalı olduğuna inanılıyorki taş sektöründe önemli bir yere sahipler.Taşların hayatımızda ki önemi ve gerçekten şifalı olup olmadığına dair merak edilenleri uzmanlar cevaplandırdı…

Bu taşlardan bazılarının beden sağlığına bazılarının ise ruh sağlığına iyi geldiği bedeni ve ruhi problemlerin çözümüne yardımcı olduğuna inanılıyor. Özellikle insan bedenindeki negatif elektrik ve enerjiyi çekerek insanı rahatlattığına inanılan bu taşlar özellikle takı sektöründe oldukça tercih edilen madenler arasında yer alıyor.

Taşların sağlığa ve insana ne tür fayda sağlıyor?

İnsanın hem ruh hem de beden sağlığına faydaları bakımından taşlar epey geniş bir konuma sahip.Koruyucu hekimlikten tedavi edici hekimliğe kadar. Yine psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel hastalıklara kadar.

En önemli yararı koruyucu hekimlik. Zira denge sağlayıcı. Ruhsal – fiziksel denge, sıvı – baz dengesi, minerallerin kendi arasındaki orantısal denge gibi. Ayrıca solunum, sindirim, boşaltım, ısı, bağışıklık, doku, hücre, iskelet gibi sistemlerin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardım ediyor. Salgı bezlerinin işlevlerini yerine getirmesinde de önemli.

Ayrıca bedensel veya ruhsal sağlığın bozulması halinde, tedaviye yardım edici fonksiyona sahipler. Bunu da vücut sistemlerini yeniden düzenleyerek, dengeleri yeniden kurarak yerine getiriyorlar.

Bir taş, her hastalığa şifa mı?

Her taş, her hastalığa şifa değil. Bazen iki – üç, bazen de beş – altı taş aynı hastalığın önlenmesinde veya tedavisinde kullanılabilir. Bazı hallerde bunların birlikte kullanılması daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak vücut kimyasıyla taşın kimyasının birbiriyle örtüşmesi daha iyi sonuç veriyor. Bu da kişinin burcuyla, taşın bu burçla ilişkisindeki uyumla doğru orantılı.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Sağlık / Yaşam - 3 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status